Prolomit nepříznivou bilanci se Berani pokusí na ledě Litvínova


Utkání o důležité body počítající se pro postup do play off sehrají Berani se soupeřem z Litvínova. Na Chemiky se zlínským letos vůbec nedaří, dvakrát s nimi prohráli a nedokázali vstřelit ani branku. 39. kolo Tipsport extraligy navíc odehrají na venkovním ledě. Utkání začíná v 15:30.


Jak jsou na tom Berani

Berani po vítězství s Plzní dokázali doma předvést další skvělý výkon. Proti Liberci to ale po samostatných nájezdech stačilo pouze na bod. Na předkolo play off aktuálně žlutomodří ztrácí minimálně 7 bodů, před nimi jsou seřazení Olomouc, právě zítřejší soupeř Litvínov a Vítkovice. 

"S Libercem jsme předvedli asi nejlepší představení za sezónu, bohužel nám to stačilo jen na bod. Musíme si přenést stejný výkon do dalšího utkání a v Litvínově bodovat. Doteď se nám s nimi moc nedařilo, bude to pro nás ale důležitý zápas," vyjádřil se před utkáním v Litvínově trenér PSG Berani Zlín Martin Hamrlík.

Zpět v sestavě je centr Tomáš Fořt, do zítřejšího zápasu je s týmem také přerovský útočník Jakub Svoboda. Na marodce zůstává kvůli problémům s břišním svalstvem Jakub Herman, Antonína Honejska trápí rameno, otazník je i nad brankářem Liborem Kašíkem a dalším útočníkem Jakubem Šlahařem.

 
Momenty z utkání proti Chemikům z Litvínova. Foto: Dejfoto, David Peška


Z tábora soupeře

Chemici po těsné prohře s Třincem nezaváhali na ledě Motoru a se ziskem 41 bodů jsou nyní na 11 pozici. Litvínovská legenda, kapitán Viktor Hübl, se proti Třinci představil v jubilejním 1200. utkání v extralize. A i v 42 letech je nejproduktivnějším hráčem svého týmu s 21 kanadskými body. V tésném závěsu jsou útočníci Zdráhal (9+11) a Pospíšil s Lukešem (oba 8+11).

Na marodce Chemiků se nachází šikovný kanadský útočník Samson Mahbod a slovenský forvard František Gerhát.  


Sestavy z předchozího utkání

HC Verva Litvínov: Godla (Zajiček) - Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), Zeman - Jarůšek, Hanzl (A), Zdráhal - Lukeš, Hübl (C), Pospíšil - Látal, Žejdl, Petružálek - Zygmunt, Jícha, Helt

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) -  Řezníček, Žižka (C), Suhrada, Ferenc, Nosek (A), Novotný, Gazda - Vopelka, Fořt, Kubiš (A) - Svoboda, Fryšara, Okál - Dufek, Karafiát, Köhler - Ondráček, Sedláček, Dobiáš

 

 

×
Odehrané 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín