středa 03. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

První duel roku 2018: Berani i s Bukartsem míří na led Boleslavi

Tipsport extraliga se rozjede do nového kalendářního roku ve středu 3. ledna kompletním programem 36. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín se představí v úvodním zápase roku 2018 na ledě týmu BK Mladá Boleslav. Z kabiny Beranů přichází skvělá zpráva, marodka se vyprázdnila a zlínští hokejisté odjedou do města automobilů v nejsilnějším složení. Na ledě se objeví i nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec týmu Roberts Bukarts, který se vyléčil z virózy a po zranění i obránce Jakub Ferenc. „Po výhře v Třinci jsme dobře naladěni a jedeme do Boleslavi vybojovat bodový zisk,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér. Utkání začíná v 17:30 hodin.

Hokejisty Zlína čeká v lednu pořádně nabitý program. Včetně dvou přeložených zápasů odehrají v prvním měsíci roku celkem 12 náročných zápasů. Nahuštěný jízdní řád má na svědomí vzhledem k zimní olympiádě v Koreji třítýdenní únorová pauza. „Máme před sebou rozhodující část sezony v základní části. Pro úspěch je potřeba mít k dispozici kompletní hráčský kádr. Skvělou zprávou na prahu nového roku je, že se nám vyprázdnila marodka a máme, kam sáhnout. Výbornou výkonnost prokazuje během celé sezony brankář Libor Kašík. Věřím, že se k němu přidají další hráči a odměnou pro nás budou důležité výhry a body,“ uvedl Robert Svoboda

Mladá Boleslav je v tabulce až na dvanácté místě, když vybojovala v dosavadním průběhu extraligy jen o šest bodů méně než Zlín. Středočechům se však v posledních kolech příliš nedařilo a čekají již sedm zápasů na plný bodový zisk. Naposledy dosáhli na tři body začátkem prosince doma proti Chomutovu po výhře 5:0. Od té doby vyhráli dvakrát v nastavení, jednou prohráli po nájezdech a čtyřikrát vyšli naprázdno.

Hokejový celek z města automobilů nepatří mezi oblíbené týmy pro zlínské Berany. Mladá Boleslav bodovala ve vzájemných zápasech jedenáctkrát v řadě, sedmkrát naplno a čtyřikrát prohrála v nastavení. Bruslařský klub vyhrál v letošní sezoně oba vzájemné zápasy, získal všechny body při přesvědčivém skóre 10:2! „Máte týmy, se kterými se vám hraje lépe a s dalšími zase hůře. Prohraný zápas doma 1:6 každopádně neodpovídal průběhu hry a konečnému skóre. Na utkání se kvalitně připravíme a doufáme, že soupeře porazíme. Určitě nejsme horší tým, jak napovídají výsledky v letošní sezoně,“ uvedl padesátiletý zlínský kouč.

V sestavě Zlína se objeví po dvouzápasové odmlce zaviněné nemocí opora týmu Roberts Bukarts. Na extraligový led se vrací rovněž obránce Jakub Ferenc, který během měsíce vyléčil zlomený prst na ruce. „Poslední kontrola již dopadla v jeho případě dobře a dostal od doktorů zelenou k návratu,“ upřesnil trenér Svoboda. Veselý a spol. absolvují v den utkání brzy ráno dobrovolné rozbruslení na vlastním ledě a před desátou hodinou se vydají na cestu do Mladé Boleslavi.

Utkání 36. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – Aukro Berani Zlín se odehraje ve ŠKOENERGO Aréně ve středu 3. ledna od 17:30 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4 – doma 1:6.

Výsledky Mladé Boleslavi v letošní sezoně 2017/2018: doma Chomutov 1:2, Pardubice 4:2, Plzeň 2:3 po prodloužení, Litvínov 2:0, Zlín 4:1, Třinec 2:3, Jihlava 3:1, Brno 0:2, Liberec 3:1, Vítkovice 1:4, Hradec Králové 1:2 po nájezdech, Olomouc 4:3 po prodloužení, Sparta 1:4, Chomutov 5:0, Pardubice 3:2 po prodloužení, Plzeň 2:1 po nájezdech, Litvínov 0:2 – venku Jihlava 3:4 po prodloužení, Brno 3:2, Liberec 1:3, Vítkovice 2:3 po nájezdech, Hradec Králové 1:2, Olomouc 3:1, Sparta 2:3, Chomutov 3:2 po nájezdech, Pardubice 0:3, Litvínov 3:6, Zlín 6:1, Třinec 4:2, Hradec Králové 2:4, Jihlava 0:3, Plzeň 1:4, Brno 1:4, Liberec 3:4 po nájezdech, Vítkovice 1:7.

Kanadské bodování hokejistů BK Mladá Boleslav po 35. extraligovém kole: 1. Jakub Orsava 23 (15 + 8), 2. Jakub Klepiš 20 (9 + 11), 3. Petr Holík 16 (5 + 11), 4. Lukáš Žejdl 15 (5 + 10), 5. Oldrich Kotvan 15 (3 + 12), 6. Dominik Pacovský 12 (6 + 6), 7. Radan Lenc 12 (5 + 7), 8. Pavel Musil 11 (3 + 8), 9. Jakub Valský 10 (4 + 6), 10. Tomáš Knotek 9 (6 + 3), Tomáš Urban 9 (6 + 3), 12. Vojtěch Němec 7 (3 + 4), 13. Jan Hanzlík 6 (0 + 6), 14. Martin Procházka 4 (3 + 1), 15. Lukáš Pabiška 4 (1 + 3), 16. David Němeček 4 (0 + 4), 17. Jiří Říha 3 (1 + 2), 18. Martin Látal 3 (0 + 3), Matěj Střítský 3 (0 + 3), 20. Ronald Knot 2 (1 + 1), 21. Vladimír Eminger 2 (0 + 2), 22. Pavel Kousal 1 (1 + 0), 23. David Bernad 1 (0 + 1), Jiří Kurka 1 (0 + 1), Ondřej Najman 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 25 hokejistů.

Pořadí střelců: 15 – Orsava, 9 – Klepiš, 6 – Pacovský, Knotek, Urban, 5 – P. Holík, Žejdl, Lenc, 4 – Valský, 3 – Kotvan, P. Musil, V. Němec, M. Procházka, 1 – Pabiška, Říha, Knot, Kousal.

Statistiky brankářů
: Brandon Maxwell (26 zápasů/1476 odchytaných minut) – průměr 2,40 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,90 – Jan Růžička (12 zápasů/648 odchytaných minut) - průměr 2,41 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,98.

Sestava Mladé Boleslavi v minulém extraligovém kole: Maxwell - Jan Hanzlík, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha - Orsava, Žejdl, Valský - Klepiš, P. Holík, Pacovský - L. Pabiška, Urban, Lenc. Trenéři: Kýhos, Ujčík, Žabka.