První přípravný zápas je tady! Vlach s Juríkem postaví na Slovanu posily v čele s Cibákem

Extraligoví hokejisté PSG Zlín zahájí šňůru jedenácti přípravných zápasů před startem nového ročníku extraligy utkáním v Bratislavě, kde změří síly s účastníkem Kontinentální hokejové ligy. Trenérský tandem Rostislav Vlach, Juraj Jurík pošle do boje na Slovanu všechny letní posily. V sestavě se objeví Slováci Martin Cibák, Tomáš Sýkora, Daniel Štumpf, ale i Tomáš Čachotský nebo Aleš Holík. O nový kontrakt ve Zlíně zabojují Karol Korím a Petr Obdržálek. Představitelé Slovanu několikrát měnili začátek utkání kvůli kolizi s utkáním fotbalistů Slovanu v Evropské lize, nakonec duel začne ve slovenské metropoli v 18:30 hodin.

Berani vyjeli po letní dovolené poprvé na led 27. července a v úvodním týdnu se připravovali na ledové ploše PSG arény jednofázově. Nyní přišly na řadu i dvoufázové tréninky a zápasová prověrka, která odstartuje právě dnes v metropoli na Dunaji. „Slovan je určitě atraktivní soupeř a rozhodně má velkou kvalitu. Soupeř bude více rozehraný, neboť vyjel na led už začátkem července a pár přípravných zápasů má za sebou. Naší nevýhodou je, že kluci jsou na ledě teprve devět dnů,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Slovan i přes finanční problémy opět pokračuje v KHL a po příchodu českého trenéra Miloše Říhu postavil nový kádr na nadcházející sezonu, která začíná prvními koly již koncem srpna. Prim v sestavě Slovanu hrají kanadští gólmani Michael Garnett, Barry Brust, v obraně nastupují Tomáš Starosta, Kanaďan Camm Barker a v útoku Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Milan Bartovič, Američan Matt Murley nebo dvojice slovinských hvězd Rok Tičar a Žiga Jeglič.

Svěřenci kouče Říhy odehráli v přípravě již pět utkání a všechny vyhráli. Naposledy porazili doma Kometu Brno 5:4 po nájezdech. Předtím dvakrát porazili ruskou Ufu a Nižnyj Novgorod vždy o gól. Slovan nastoupí v dnešním zápase se Zlínem v tomto složení: Brust (Pavlas) - Barker, Valach, Mihalik, Kozák, Luža, Frolo, Bačík, Rosandič - Surový, Nedorost, Nagy – Puliš, Murley, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák - Petráš, Rehák, Bulík – Skokan.

Hokejisté Zlína absolvovali v dnešním dopoledni ještě trénink a ve 14:15 hodin se vydají autobusem na cestu do rozpálené slovenské metropole. Z hráčského kádru dostali volno mj. zkušení matadoři Jiří Marušák, Tomáš Žižka a Ondřej Veselý. S týmem necestuje útočník Robert Říčka, který si v závěru čtvrtečního tréninku zranil. „Uvidíme po vyšetření, snad to nebude s kolenem nic vážného. Místo něho se objeví na křídle třetího útoku Pavel Sedláček,“ upřesnill třiapadesátiletý kouč. Utkání můžete sledovat prostřednictvím textového zpravodajství na serveru onlajny.com

Sestava PSG Zlín: Kašík (Štůrala) - Kotvan, Urbanec, A. Holík, Řezníček, Matějíček, Horák, Korím, Stuchlík - Okál, Cibák, Sýkora - Štumpf, P. Holík, Obdržálek - Čachotský, Roman Vlach, Sedláček - Ondráček, Fořt, Čech.

V sestavě bratislavského Slovanu najdeme i amerického forwarda Matta Murleyho. Foto HC SLOVAN