První střídání a hned gól. Štěstí, trefilo mě to, říká Tomáš Fořt

Z přípravného utkání mezi Zlínem a Olomoucí uběhla pouhá půl minuta, když Berany dostal svou tečí do vedení Tomáš Fořt. Pro něj to bylo první střídání ve zlínském dresu v letošní sezoně, mohlo by se tak zdát, že navazuje na své loňské bodové úspěchy. Následně se ještě asistencí podepsal pod druhou branku Šlahaře.
"Snad to ukazuje, že jsem nezapomněl dávat góly. Ale byl to pro mě první zápas letos a fyzicky to nebyla moc pohoda. Hraji moc bruslivý hokej, na což potřebuji fyzičku, a tu když nemám, je to těžké. Bylo to ostré," řekl po prohře 2:3 v prodloužení v duelu s Hanáky.

Na obou gólech se podepsal s bilancí 1+1. "Měl jsem hned v úvodu šanci, kterou jsem nedal. Poté mě skoro trefil puk do hokejky a byla z toho gólová teč, trochu štěstí," popsal Fořt.

Sedmadvacetiletý útočník společně se spoluhráči Lukášem Buchtou a Danielem Gazdou místo dvou úvodních přípravných duelů strávil týden na reprezentačním kempu v Jihlavě. "Byl to náročný týden, celý den od rána do večera jsme trénovali. Bylo to dobré před začátkem sezony. Zahráli jsme si i jeden zápas s Jihlavou. Ale lišilo se to od loňska, kdy jsme se připravovali na světový šampionát. Tam to bylo od začátku extrémně náročné, teď jsme dělali i dovednosti a podobné věci," pověděl Tomáš Fořt.

Sedmadvacetiletý útočník Tomáš Fořt v souboji o kotouč u mantinelu s Janem Knotkem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŃÁT