Recept hokejistů PSG Zlín na tři výhry na domácím ledě: rychlé góly v úvodu

Úřadující vicemistři z PSG Zlín vyhráli poslední tři extraligové zápasy na domácím ledě a z duelů z Plzní, Libercem a Litvínovem získali kromě plného zisku devíti bodů i výborné skóre 11:2! Berani dali základ k výhře parádními vstupy do jednotlivých zápasů. Ve všech zápasech skórovali hned v úvodních vteřinách. Při repríze jarního finále s Plzní skórovali již v sedmatřicáté vteřině zápasů, při posledním domácím zápase s Litvínovem ve čtyřicáté vteřině. „Nabádáme hráče k tomu, že když je možnost, tak chceme kousat od začátku. To se nám při těchto zápasech podařilo. Určitě to není pravidlo, ale musíte mít i trochu štěstí, neboť úvodní tlak se od domácího mužstva předpokládá,“ řekl Juraj Jurík, druhý trenér PSG Zlín.
Hokejisté PSG proměnili Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně v posledních třech extraligových zápasech v nedobytnou pevnost.  A vždy zásluhu parádního začátku, když zasadili soupeři těžkou ránu v podobě vstřeleného gólu. „Když se podaří dát tak rychle branku, určitě je to velké pozitivum. Byli jsme tak naučeni, že na soupeře od úvodního vhazování vletíme a zkusíte ho zatlačit. Je dobré, když hrajete doma a soupeř inkasuje jako první, tak vzápětí otevře hru a nebušíte do plných,“ uvedl kouč Juraj Jurík.

Berani šli při posledním domácím zápase s Litvínovem do vedení již ve čtyřicáté vteřině. U pravé tyčky Francouzovy brány zůstal volný kanonýr Balaštík a otevřel střelecký účet duelu. „Na začátky utkání se soustředíme podobně jako v předchozích sezonách. Někdy se nám to podaří více, jindy zase méně. V posledních domácích zápasech nám začátky vyšly opravdu parádně. Je důležité rovněž z psychologického hlediska dát soupeři najevo v úvodních střídáních, že to tady bude mít velmi těžké. Snad nám to vydrží i do dalších zápasů na domácím ledě,“ pověděl kanonýr Jaroslav Balaštík, autor letošních šesti přesných tref.


Čas 0:40 min zápasu PSG Zlín - Verva Litvínov: vedoucí gól Jaroslava Balaštíka.

Čas 0:37 min zápasu PSG Zlín - Škoda Plzeň: vedoucí gól Ondřeje Veselého.