Rekord Martina Hamrlíka zůstává nepokořen!

Včera média v čele s Deníkem Sport přinesla informaci, že Stanislav Svozil se stal nejmladším obráncem, který v nejvyšší soutěži vstřelil branku. Tahle informace nebyla pravděpodobně dostatečně ověřena, protože rekord drží Martin Hamrlík, který vstřelil svoji první branku v roce 1990. V článku je zmíněno, že současný rekord drží Roman Hamrlík a i on vstřelil branku dříve než v květnu 1992. Stanislav Svozil se pravděpodobně stal nejmladším střelcem v novodobé extralize, bratry Hamrlíky ovšem nepřekonal. Děkujeme za upozornění a skvělou investigativní práci Danielu Ostrčilíkovi - daan.estranky.cz
Gratulujeme Stanislavu Svozilovi k první ligové brance, jeho radost z překonání rekordu mu ovšem musíme zkazit. Martin Hamrlík narozen (6. května 1973) vstřelil svoji první branku dne 16. února 1990, kdy mu bylo 16 let a 287 dnů. Branka to byla skutečně zvláštní, když ji vstřelil jen 11 vteřin po obdržené brance. Bez zajímavostí není, že ji vstřelil zlíňákům dobře známému brankáři Jaroslavu Kamešovi, v útoku se v dresu Kladna proháněl nadějný mladík Jaromír Jágr. Zápas následně skončil remízou 5:5

Stanislav není ani na druhém místě. To si pro sebe stále drží Roman Hamrlík (narozen 12. dubna 1974), který vstřelil svoji první branku 24. ledna 1991, když mu bylo 16 let a 288 dní.  Byl to třetí gól domácího týmu do klece Zdeňka Orcta, brankáře HC CHZ Litvínov, po asistenci Jaroslava Otevřela.,  po asistenci Jaroslava Otevřela. Zajímavostí je, že se jednalo o vítěznou branku utkání a také to, že na ledě v danou chvíli byli tři současní zlínští trenéři. Branku hájil Richard Hrazdira, v obraně Martin Hamrlík a v útoku Jiří Suhrada, který trénuje zlínské naděje jako asistent trenéra. Pátým do party byl Karel Mimochodek. V tomto zápase, který Berani vyhráli 6:2 hrál i současný lodivod zlínského týmu Robert Svoboda. 

V dresu Litvínova, který měl v té době velmi nadané mužstvo hrálo velké množství budoucích úspěšných reprezentantů, jako je Jiří Šlégr, Robert Lang, Jan Čaloun, Josef Beránek, Martin Ručinský nebo Robert Kysela. 

Všechny tyto údaje lze vyčíst z oficiálního zápisu, jejichž skeny máme k dispozici. 

Zajímavostí je, že v archívu klubu Berani Zlín se v současné době nachází dres Romana Hamrlíka číslo 6 ve žluté variantě, kterou měl Roman při své premiérové brance na sobě. 

Přehled nejmladších obránců, kteří v české nejvyšší soutěži vstřelili branku
Martin Hamrlík Zlín 16 let a 287 dní
Roman Hamrlík Zlín 16 let a 288 dní
Stanislav Svozil Brno 16 let a 358 dní