Roberts Bukarts: Je to pro mě příliš emotivní chvíle. Miluji Zlín

Po skončení posledního zápasu v sezoně ho vyvolávali domácí fanoušci a Roberts Bukarts jim dlouho mával a děkoval. Nechyběly ani slzy. Lotyšskému útočníkovi Aukro Berani Zlín po sezoně končí smlouva a je otázkou, zda bude v klubu pokračovat. „Teď o tom nechci mluvit, Je to pro mě příliš emotivní chvíle, protože nevím, kde budu hrát v budoucnu,“ říkal Bukarts.

- Jak byste zhodnotil celé předkolo play off?
"Byla to vyrovnaná série. Olomouc hrála dobře. Sezona neskončila tak, jak jsme si přáli, ale takový je sport. Jediné, co můžu říct je to, že jsme odevzdali nejvíc, co jsme mohli. A to nemyslím jen play-off, ale i celou sezonu." 
 
- V sérii s Olomoucí jste nevstřelil ani branku, mrzí vás to hodně?
Každý útočník je zklamaný, když nedá gól. Nicméně hokej je týmový sport. Někdy dáte gól vy, jindy zase někdo jiný, za což jste samozřejmě rádi."
 
- Sezonu nakonec zakončíte na devátém místě, jste s tím spokojení?
"Před začátkem se o nás říkalo, že budeme bojovat o play off. Myslím, že to byl dobrý rok. Hráči i celý klub dělali to nejlepší, co mohli."
 
- Smlouva vám po sezoně končí, budete ve Zlíně pokračovat?

"Nevím. Teď o tom nechci mluvit. Strávil jsem tady dvě a půl sezony a byl jsem tu velmi šťastný. Děkuji Zlínu za to, jak mě přijal a jak mě přijali fanoušci. Miluji Zlín a mám rád všechny své spoluhráče."

Útočník Aukro Berani Zlín Roberts Bukarts děkuje zlínským fanouškům. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT