neděle 17. března 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Rozhodující bitva je tady! Berani odjeli do Boleslavi vybojovat postup

Série předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 mezi týmy PSG Berani Zlín a Bruslařským klubem z Mladé Boleslavi vyvrcholí v neděli 17. března pátým zápasem na ledě Středočechů. Vítěz rozhodující bitvy postoupí do čtvrtfinále, kde se utká s Libercem, který vyhrál základní části extraligy. Celá série je nesmírně vyrovnaná a spravedlivě došla do páté partie. „Čeká nás opět tuhý boj a očekávám férový zápas o všechno. Soupeř sice hraje doma, ale naše ambice nejsou o nic menší a budeme se rvát o postup. Kluci jsou optimisticky naladěni,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín před sobotním odjezdem do dějiště utkání. Utkání začíná v 17 hodin.

Berani odvrátili ve čtvrté bitvě se Středočechy konec sezony a gólem Zdeňka Okála v deváté minutě prodloužení utekli hrobníkovi z lopaty a vynutili si rozhodující pátý zápas. „Fantastický boj na krev z obou stran, my jsme byli šťastnějším týmem zásluhou vstřeleného gólu v prodloužení. Výrazně nám pomohli opět fantastičtí diváci. Patří jim velké poděkování a budeme se snažit, abychom je mohli v letošní sezoně ještě pozvat na domácí zápasy,“ řekl jednapadesátiletý kouč Zlína.

Zlínští dvakrát v souboji s Bruslaři srovnali krok. Diváci příliš gólů nevidí, jedná se o urputný boj na obou stranách. „Všechny souboje s Boleslaví splňovaly parametry vyřazovacích bojů. Oba týmy jsou výborně organizované v obraně, mají skvělé brankáře. V play off až na pár výjimek příliš branek nepadá. Každý tým vychází z poctivé defenzívy a vždy je to tuhý boj,“ uvedl Svoboda.

Zlínští hokejisté hrají rozhodující pátý zápas série play off  v historii české extraligy již popáté a mají v předchozích čtyřech utkáních stoprocentní úspěšnost. Naposledy v roce 2016 v předkole proti Třinci vyhráli doma 3:2 v prodloužení. Zlín vyhrál i v roce 2012 v předkole rovněž na vlastním ledě proti Třinci (4:2). Uspěli také v roce 1995 v semifinále v Kladně (5:1) a o čtyři roky později v semifinále doma proti Třinci (3:2). Tehdy se hrály série vyřazovacích bojů pouze na tři výhry. Bruslaři hrají rozhodující pátý zápas v play off teprve podruhé. V roce 2017 při své jediné účasti v předkole prohráli v Chomutově 1:6.

Rozhodující bitva hokejistů Mladé Boleslavi a Zlína začne v neděli úderem páté hodiny odpolední. „Tento čas je pro nás vhodnější než patnáctá hodina. Přece jen v tuto dobu hráváme doma a kluci mají zažitý režim s tímto začátkem utkání,“ uvedl zlínský kouč. Zlín vyhrál v Mladé Boleslavi tři z posledních pěti zápasů.

V sestavě Beranů chybělo v bitvách na domácím ledě kvarteto zraněných hráčů. Mimo hru jsou kapitán Tomáš Žižka, další obránce Daniel Gazda, nejproduktivnější hráč týmu Jiří Ondráček a další forvard Štěpán Fryšara. „Možná se někdo vrátí do hry, rozhodneme se až podle aktuálního zdravotního stavu," uzavřel zlínský kouč Svoboda.

Kubiš a spol. absolvovali během sobotního dopoledne dobrovolný trénink na vlastním ledě a dvě hodiny po poledni vyrazili na cestu do města automobilů. Po čtyřhodinové cestě se ubytovali v hotelu v Kosmonosích na klidném předměstí Mladé Boleslavi. „Hrajeme o všechno. Využili jsme možnosti a po vzájemné dohodě jsme odjeli k utkání o den dříve a nocovat budeme v dějišti utkání,“ uzavřel Robert Svoboda. Berani mají v den zápasu dopoledne na programu rozbruslení na boleslavském ledě a v podvečer vypukne boj, kde vítěz bere postup do čtvrtfinále play off.

Pátý zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín se hraje v neděli 17. března od 17 hodin ve ŠKOENERGO Aréně, sledujte ho v přímém přenosu na televizní stanici ČT sport (komentují Michal Dusík, Martin Procházka), dále na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Program Generali play off Tipsport extraligy 2019 - předkolo:
Série BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín 2:2 na zápasy

Pondělí 11. března - 1. zápas: BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín 3:1
Úterý 12. března - 2. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín 0:2
Čtvrtek 14. března - 3. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 1:2
Pátek 15. března - 4. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 2:1 po prodloužení
Neděle 17. března - 5. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (17 hodin)

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení. Loňská sezona 2017/2018: Zlín venku 1:4, 3:2 po nájezdech – doma 1:6, 1:3. Letošní sezona 2018/2019 – základní část Zlín doma 5:3, 4:1 – venku 3:2, 1:3. Předkolo play off: Zlín venku 1:3, 2:0 - doma 1:2, 2:1 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů Zlína a Mladé Boleslavi v předkole Generali play off Tipsport extraligy 2019 - Zlín: 1. Tomáš Fořt 3 (2 + 1), 2. Jan Dufek 2 (1 + 1), 3. David Nosek 2 (0 + 2), Pavel Kubiš 2 (0 + 2), 5. Ralfs Freibergs 1 (1 + 0), Pavel Sedláček 1 (1 + 0), Zdeněk Okál 1 (1 + 0). Mladá Boleslav: 1. Lukáš Žejdl 4 (3 + 1), 2. Michal Vondrka 2 (1 + 1), 3. Oldrich Kotvan 2 (0 + 2), Dominik Pacovský 2 (0 + 2), Pavol Skalický 2 (0 + 2), David Šťastný 2 (0 + 2), 7. Jakub Klepiš 1 (1 + 0), Martin Procházka 1 (1 + 0), 9. Radim Zohorna 1 (0 + 1),Martin Pláněk 1 (0 + 1).

Střelci – Zlín: 2 - Fořt, 1 – Freibergs, Dufek, P. Sedláček, Okál.  Mladá Boleslav: 3 – Žejdl, 1 - Klepiš, Vondrka, M. Procházka

Statistiky brankářů: Libor Kašík (4 zápasy/248 odchytaných minut) – průměr 1,45 gólů na zápas, procento úspěšnosti 95,00%. – Jan Růžička (4 zápasy/248 odchytaných minut) – průměr 1,21 gólů na zápas, procento úspěšnosti 94,95%.

Sestava Mladé Boleslavi v minulém zápase: Jan Růžička - Pláněk, Dlapa, Kurka, Němeček, Kovačevič, Bernad - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, M. Procházka - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík, Patera.