Rozjezd byl pomalý, zvykali jsme si na užší hřiště, shodli se Dufek s Kubišem

Na ledě Kladna nejdříve prohrávali, ale nakonec dokázali hokejisté PSG Berani Zlín i po reprezentační přestávce navázat na dobré výkony a odvezli si tři body za vítězství 3:2. "Chvíli sice trvalo, než jsme se rozjeli, ale druhá a třetí třetina už byla podle našich představ," pověděl český reprezentant Jan Dufek, který se podílel na cenné výhře jedním gólem.
Kladno po úvodních dvaceti minutách vedlo 1:0, pak ale Berani třemi góly otočili průběh duelu. "Rozjížděli jsme se pomalu, navíc jsme měli trochu i problém s malým hřištěm, ale poté se to otočilo. Máme tři body z Kladna, musíme to hodnotit kladně," usmál se Dufek, který reprezentační přestávku strávil účastí v národním týmu. V dresu PSG pak v posledních dvanácti duelech nasázel osm gólů!

"Cítim se dobře, bylo to jiné než ostatní reprezentační  přestávky. A co se týče mé formy, v létě jsem trénoval střelbu, nyní se to snad ukazuje," věří dvaadvacetiletý útočník, jenž si z Kladna kromě tří bodů odvezl i suvenýr. "Jarda Jágr se ukázal jako velký fenomén, i po prohraném zápase mně daroval podepsanou hokejku," sdělil Dufek.

Na jeho vyrovnávací branku poté navázal i Pavel Kubiš, který vstřelil třetí gól Beranů. "Nezačali jsme dobře, z autobusu jsme byli takoví nerozježdění, navíc jsme si museli zvykat na užší hřiště. Pak se nám ale podařilo chodit více do gólmana a splnilo to účel. Trochu mrzí zbytečně inkasovaný gól na 2:3, ale tak to bývá. Nakonec naštěstí nic neřešil," těšilo Kubiše.

Berani mají po čtyřiačtyřiceti kolech 64 bodů a náskok již jedenácti bodů na jedenácté Vítkovice. "Ještě to bude dlouhý finiš, pořád je náš hlavní cíl postoupit do play off," dodal závěrem zlínský forvard.

Útočník Pavel Kubiš vstřelil na kladenském ledě vítězný gól Beranů. FOTO: ANTONÍN VYDRA (rytirikladno.cz)
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK