S Bruslařským klubem se Berani střetnou opět na domácím ledě


Tipsport extraliga pokračuje po reprezentační pauze v rychlém tempu. 45. kolo zavede na zlínský led Bruslařský Klub z Mladé Boleslavi. Tedy soupeře, kterého Berani dokázali na venkovním ledě dvakrát porazit, zatímco doma si připsali vysokou a bolestivou porážku 3:7. Šance na odplatu začíná na stadionu Luďka Čajky v 17:00.


Jak jsou na tom Berani

Zlínští hokejisté na ledě Hradce Králové podlehli fotbalovým výsledkem v poměru 1:0, připsali si tak šestou porážku v řadě. Na svého nejbližšího soupeře a předkolo play off tak ztrácí už 10 bodů. Stáhnout trochu toto manko mohou Berani na domácím ledě s Boleslaví.

"Znovu nás čeká Boleslav, rychlý tým, vyborní bruslaři, silní na puku. Doma jsme tu s nimi vysoko prohráli, tak se budeme snažit napravit dojem, protrhnout tu naší nešťastnou sérii. V Hradci to nebylo špatné, od toho se musíme odrazit, proměňovat šance a dát nějaké góly, ze kterých pramení sebevědomí a herní pohoda," řekl před utkáním s Bolelaví hlavní trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda

Jak lodivod Zlína nakousl, problém Beranů se v posledních utkáních dá souhrnně vyjádřit slovem produktivita. Dvě utkání po sobě bez vstřelené branky, pouhých 5 branek v 5 zápasech. Zlínští hokejisté jsou v tomto ukazateli nejhorší v celé extralize, gólový průměr na zápas jim klesl těsně pod 2 branky. Naděje se v tomto ohledu upínají k návratu šikuly a nejproduktivnějšího hráče Zlína Antonína Honejska na led. 

"Velmi pozitivní je pro nás návrat Antonína Honejska, jeho přínos byl vidět, je to šikovný, kreativní hráč. Na druhou stranu proti Boleslavi určitě půjdeme bez Pavla Sedláčka, Zdendy Okála a Štěpána Fryšary, u nich to léčení bude zhruba na týden, možná dva, těžko teď přesně říct," doplnil hlavní kouč Beranů Robert Svoboda informace ohledně zlínské marodky. Na té nadále zůstává také Jakub Herman a brankář Libor Kašík, který byl již na ledě, zda ale v nejbližší době zasáhne do utkání zatím není jisté.   

 
Momenty z prvního domácího utkání s Mladou Boleslaví. Foto: David Peška Dejfoto


Z tábora soupeře

Bruslaři z Mladé Boleslavi zažívají také velmi pohodové období. Po reprezentační pauze nastartovali přesvědčivým vítězstvím proti Plzni, před pauzou z pěti utkání 4krát vyhráli. Se ziskem 82 bodů je Boleslav s čtyřbodovým náskokem na Liberec na třetí příčce. Výrazně úspěšnější jsou Středočeši na domácím ledě, kde vybojovali 48 bodů, venku mají bilanci o 14 bodů horší. 

Skvělou sezónu zažívá útočník David Šťastný, známý také z působení ve Zlíně. Útok Mladé Boleslavi táhne jako nejproduktivnější hráč, střelec i nahravač s bilancí 43 kanadských bodů ve 42 utkáních (22+21). Obecně jsou Bruslaři po silné dvojici Sparta Třinec třetím nejproduktivnějším týmem, s průměrem 3,23 branek na zápas. Paradoxně ale mají druhou nejhorší přesilovou hru, s procentuálním využitím pouze 13,74. 


Sestavy z předchozího utkání

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) -  Žižka (C), Řezníček, Nosek (A), Novotný, Ferenc, Gazda, Suhrada - Vopelka, Fořt, Kubiš (A) - Šlahař, Honejsek, Sebera - Dobiáš, Köhler, Dufek - Ondráček, Karafiát, Václavek

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Růžička) - Allen, Ševc (C), Šidlík, Dlapa, Fillman, Bernad, Vacík - Stránský, Bičevskis, Strnad - Šťastný, Zbořil (A), Kotala - Jaaskelainen, Claireaux, Ciencala - Kousal, Najman, Flynn

 

×
Odehrané 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín