středa 21. listopadu 2018 | Karolína Václavková; Foto: hcdukla.cz

Ševci v Chance lize 10. týden: Werbik a Karafiát opět bodují

Po reprezentační přestávce se naplno rozběhla i druhá nejvyšší hokejová soutěž. Bodově se prosadili mladé zlínské naděje Nicolas Werbik i Jiří Karafiát. Werbik se zároveň gólem v 49. minutě sobotního zápasu rozloučil se svým působením v 1. lize.

Hned v pondělním zápasu proti týmu z Ústí nad Labem se Werbik prosadil, když si ve 41. minutě připsal asistenci a pomohl svému týmu navýšit skóre na 2:0. Svou jihlavskou štaci Werbik ukončil sobotním úspěchem. Na vítězství 5:2 se podílel asistencí a vstřelenou brankou.

Vsetínský celek odehrál v uplynulém týdnu pouze dvě utkání. V nich obou se prosadil zlínský Jiří Karafiát. Ačkoliv ze středečního zápasu ve Frýdku-Místku odešel vsetínský tým bez bodu, Karafiát v 60. minutě svou střelou snížil skóre na 5:4. V sobotním utkání se Vsetín představil v Porubě. O vítězství rozhodl Karafiát svým gólem v 60. minutě a zároveň se stal hvězdou utkání.

V dresu Přerova se prosadil hned začátkem týdne i Šimon Kratochvíl. Svou asistencí pomohl Zubrům k vítězství nad Rytíři z Kladna 3:2.