Skvělá zpráva pro Berany! Honejsek podepsal nový dlouholetý kontrakt

Extraligový klub PSG Berani Zlín usilovně pracuje v současné nelehké covidové době v budování hráčského kádru pro nadcházející sezony. Víceletou smlouvu podepsal s vedením klubu nejproduktivnější zlínský hokejista a lídr mužstva Antonín Honejsek.

Devětadvacetiletý forvard měl původně kontrakt i na další sezonu. Nyní se obě strany dohodly na nové víceleté smlouvě. Délka nového kontraktu nebude po vzájemné dohodě zveřejněna. "Jsem velmi rád, že jsme se domluvili na novém kontraktu a můžu se nadále podílet na vzestupu zlínského hokeje v co možná nejkratší době. Je to skvělá zpráva nejen pro mě, ale hlavně pro fanoušky,“ pověděl Antonín Honejsek bezprostředně po podpisu nové smlouvy. 

Honejsek odehrál v letošním ročníku extraligy za Berany celkem 30 zápasů, ve kterých zaznamenal 22 kanadských bodů za 6 gólů a 16 asistencí. V klubové produktivitě mu patří první místo. „Už jsem ve věku, kdy přijímám pozici lídra týmu. Zažil jsem tady skvělé hokejisty a spoluhráče jako jsou Petr Čajánek, Petr Leška nebo Martin Hamrlík. Teď je řada na naší generaci tuto vůdčí roli převzít. Chci se zapsat do historie klubu dalšími týmovými úspěchy. Věřím, že uděláme opět velký výsledek a příští sezona proběhne hlavně s fanoušky v hledišti,“ řekl odchovanec prostějovského a zlínského hokeje.

Honejsek se vrátil v létě 2016 do známého prostředí z Hradce Králové a zažil v Baťově městě v loňské sezoně nejlepší ročník po opětovném návratu. Stal se nejproduktivnějším hráčem Beranů, když získal 39 kanadských bodů za 14 gólů a 25 asistencí. „Přijal jsem pozici středního útočníka s tím, že budu spíše hledat nahrávkou spoluhráče než zakončovat. Na druhou stranu jsem se snažil hrát poctivě do defenzivy a být celkově komplexnějším hokejistou. Se svou rolí v týmu jsem byl spokojen,“ uvedl lídr zlínské defenzivy.

V české extralize nastoupil během deseti sezon za týmy Zlína, Komety Brno a Hradce Králové k celkem 482 zápasům, ve kterých zaznamenal 262 kanadských bodů za 114 gólů a 148 asistencí. Z české extraligy má kompletní sadu medailí, zlato a stříbro vybojoval ve Zlíně, bronz přidal v Brně. V seniorské reprezentaci nastoupil ke 2 zápasům.

×
Odehrané 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín