Šlahař: Do Olomouce musíme přijet s úplně odlišnou sílou

Hokejistům PSG Berani Zlín vyprahl potřetí v sezoně zcela střelecký prach. Berani vyšli v utkání 41. kola Tipsport extraligy v Ostravě střelecky naprázdno, neboť se neujala na vítkovickém ledě ani jedna z pětadvaceti střel na brankáře Miroslava Svobodu. „Pokud nedáme branku, nemůžeme v žádném případě pomýšlet na body. Ty tady byly, ležely na zemi a my jsme je nezvedli. Jsme zklamaní, předvedli jsme velmi špatný výkon,“ uvedl Jakub Šlahař po nevydařeném zápase.
Právě osmadvacetiletý forvard byl společně se Zdeňkem Okálem se čtyřmi pokusy nejpilnějším hráčem ve střelbě. Bohužel ani jedna střela neskončila ve vítkovické síti. „Měli jsme hodně šancí, dobře jsme sehráli i přesilovky, ale bohužel bez vstřelené branky.  Poslední dobou mně to nelepí a potřebuji dát nějaký šťastný gól. Právě góly nám citelně chyběly. Musíme tvrdě pracovat na tréninku, aby se koncovka zlepšila,“ vykládal autor devíti branek v letošní sezoně.

Beranům se ve Vítkovicích poslední dobou vůbec nedaří. Prohráli tam pět zápasů v řadě a naposled uspěli v září 2017 po výhře 2:1 v prodloužení. „Těžko říci, čím to je, že se nám tam nedaří. Opravdu těžko se to hodnotí, když jsme předvedli tak špatný výkon,“ nešetřil kritikou Šlahař.

Šance na reparát přijde už pátečním utkání s Kohouty. Bude to souboj sousedů v tabulce, Hanáci by se v případě výhry po šedesáti minutách dotáhli bodově na Berany. „Nevydařený duel ve Vítkovicích si v klidu rozebereme. Do zápasu v Olomouci musíme přijet s úplně odlišnou sílou. Pokud se tak nastane, zase nás soupeř přejede. Musíme se z toho zdrchat a přijet jako jiný mančaft. Věřím, že nás zase povzbudí hodně fanoušků ze Zlína a předvedeme zcela odlišný výkon,“ uzavřel závěrem Jakub Šlahař. 

Útočník Beranů Jakub Šlahař ujíždí u mantinelu vítkovickému Tomáši Kubalíkovi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT