Smečka míří do kin, ve filmu si zahráli také zlínští hokejisté

Vlci už vyjou! Od 8. října jde do promítacích sálů nový český film Smečka, jehož příběh se odehrává v prostředí mládežnického hokeje. Filmaři zčásti natáčeli na Zimním stadionu Luďka Čajky i na dalších místech Zlína a do některých rolí obsadili mladé hokejisty. Ve snímku tak účinkuje celkem osm mladých Beranů.

Celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského zavede diváka do fiktivního mládežnického týmu Vlci, v jehož kolektivu dominují zákony síly a právo silnějšího. Příběh se točí především kolem 16letého brankáře Davida – ten do mužstva přišel jako posila, má však problém se začlenit mezi spoluhráče.

Film vznikl v koprodukci České republiky, Slovenska a Lotyšska. V hlavních rolích hrají Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík či Anastasia Chocholatá, dále se na plátně objeví například Jiří Vyorálek, ale i bývalý brankář Dominik Hašek. A v neposlední řadě také skupina mladých hokejistů, z toho sedm ze zlínského klubu.

Na Zimním stadionu Luďka Čajky natáčel filmový štáb v létě minulého roku. Mladí hokejisté museli nejprve projít konkurzem, na vybrané šťastlivce pak čekala ještě příprava. „Při vzpomínce na natáčení se mi vybaví zážitky a nový kolektiv. Všichni lidé byli úžasní. Několik hodin základních hereckých dovedností jsme absolvovali přímo s režisérem tady ve Zlíně v prostorách studia. O prázdninách jsme jeli na soustředění do Vizovic. Tam jsme trénovali herectví i fyzičku,“ vzpomíná junior Kryštof Bednařík, který ve snímku také účinkuje.

Podrobněji hovoří o natáčení Smečky Kryštof Bednařík a dorostenec Adam Burian v novém čísle mládežnického newsletteru Váš Beran. Ten již rodičům mladých zlínských hokejistů přišel do e-mailu, pro veřejnost bude prezentován během měsíce října. Z hráčů, kteří v současnosti hájí barvy Zlína, si ve filmu zahráli také Richard Liss, Adam Laciga, Matěj Mojžíš, Adam Sýkora, Tomáš Ševčík a Jan Kopřiva.

Premiéru měl snímek Smečka v září ve Zlíně během filmového festivalu, nyní míří do promítacích sálů po celém Česku. V kinech bude od 8. října. Na trailer se můžete podívat zde.