Souboj o důležité body sehrají Berani s budějovickým Motorem

34. kolo Tipsport extraligy zavede Berany na led Českých Budějovic, kde už Zlín v letošní sezóně dokázal zvítězit poměrem 1:4. Nováček v nejvyšší soutěži stále okupuje poslední příčku, Berani jsou předposlední se ztrátou čtyř bodů na Vítkovice, půjde tak o souboj o důležité body. Utkání v Budvar aréně začíná v 16:00.

Jak jsou na tom Berani

Berani v posledním zápase s Kometou dokázali prolomit nízkou produktivitu, skvěle se dařilo především formaci Antonína Honejska, která dohromady nasbírala 7 kanadských bodů. Bohužel to nestačilo a zlínští hokejisté tak na domácím ledě znovu nebodovali.

"Chceme navázat na poslední zápas, kde jsme nehráli vůbec špatně. Sice se prohrálo, ale výkon byl z naší strany dobrý. Chceme v tom pokračovat a věříme, že tentokrát to bude s dobrým koncem pro nás," komentoval utkání s Motorem trenér PSG Berani Zlín Martin Hamrlík.

Pikantní souboj se chystá pro útočníka Lukáše Vopelku, rodáka z Českých Budějovic. Právě u Motoru byl tento mladý silový hráč před sezónou na zkoušce, neuspěl ale a přes Košice se dostal do zlínského výběru. 

"Je to tak, pocházím z Budějovic, mám tam celou rodinu. Bude to určitě specifické, ale připravím se na to jako na každý jiný zápas. Musíme tam hrát svojí hru, soustředit se každý na sebe a svůj výkon, a vyhrát," řekl právě Lukáš Vopelka k zítřejšímu souboji s Motorem.


Z tábora soupeře

Motor po třech utkáních, ve kterých dokázal bodovat, inkasoval vysokou prohru 7:0 na ledě Liberce. Nováček extraligy zůstává v tabulce stále poslední, se ztrátou sedmi bodů právě na zlínské Berany. Útok Motoru posílil Miroslav Forman, který ztratil pozici v sestavě Sparty, poslední posilou je mladý francouzský šikula Gabin Ville z druhé nejvyšší finské soutěže. 

"Gabin je systémový hráč, který o hokeji hodně přemýšlí. Ve druhé finské lize byl vcelku produktivní. Je silný na kotouči, s dobrými hokejovými návyky. V tréninku vypadal solidně, v létě se nám zdál pracovitý," vyjádřil se k poslední posile, Gabinu Villemu, asistent trenéra Motoru Aleš Totter.  


Sestavy z předchozího utkání

Madeta Motor České Budějovice: Patera (Strmeň) - Vydarený (A), Slováček, Pýcha (C), Plášil, Suchánek, Allen - Christov, Toman, Jonák - Forman, Přikryl, Doležal - Novák, Prokeš, Voženílek - Beránek, Michnáč, Ville

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) -  Řezníček, Gazda, Žižka (C), Ferenc, Novotný, Nosek (A), Dluhoš - Dufek, Fryšara, Herman - Vopelka, Fořt, Kubiš (A) - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, Sedláček, Ondráček