pondělí 30. listopadu 2020 | Lukáš Kapinus

Soubojem s Vítkovicemi uzavřou Berani sérii domácích utkání

Třetí domácí utkání v řadě před sebou mají hokejisté Zlína. 23. kolo Tipsport extraligy přijedou na stadion Luďka Čajky sehrát hráči HC Vítkovice Ridera. Utkání začíná v 17:00, živě je možné Berany sledovat na ČT sport.

Jak jsou na tom Berani

Berani v posledních dvou utkáních potvrdili, že se jim na domácím ledě letos vůbec nedaří. Nejdříve stadion Luďka Čajky dobil budějovický Motor, v nedělním dramatickém utkání zde gólem v posledních sekundách hry zvítězila Energie Karlovy Vary

"Musíme se snažit vytáhnout ze zápasu s Vary jenom to dobré, to je nasazení, bojovnost. Udělali jsme oproti minulým zápasům progres, ale pořád náš výkon musí mít stoupající tendenci. Zdaleka nejsme na vrcholu našich možných výkonů" burcoval Berany před zápasem s Vítkovicemi útočník Bedřich Köhler.

Do zápasu proti Varům přitom Berani vstoupili skvěle, hned v druhé minutě skóroval Antonín Honejsek, s 15 kanadskými body nejproduktivnější z týmu. V oslabení se prosadil Bedřich Köhler, aktuálně nejlepší střelec týmu s 5 brankami

"Musíme se odpíchnout od toho, co jsme hodnotili včera. Výkon byl dobrý, výsledek k tomu trochu nepatří, takový je sport. Nasazení, bojovnost, využití přesilovky, produktivita střelby, to všechno tam bylo. Se stejným plánem jdeme do zítřejšího zápasu s Vítkovicemi.  S každým se dá hrát , výsledky v soutěži tomu odpovídají. Musíme se povzbudit a jít do toho s čistou hlavou," hodnotil nadcházející utkání proti HC Vítkovice Ridera hlavní trenér Robert Svoboda.

Z tábora soupeře

Vítkovice pokračují v sérii venkovních utkání, výjezd do Zlína bude pátý v řadě. Dvakrát dokázaly zvítězit, na ledě Mladé Boleslavi a Brna, poslední dvě utkání ve Varech a Plzni ale prohráli. S 19 body patří příštímu soupeři Beranů 8 příčka v tabulce.

Měli jsme špatných prvních pět minut v utkání, inkasovali jsme dva góly. Následně jsme se herně srovnali, brankou jsme se dostali na kontakt a ve druhé třetině jsme mohli i srovnat. Plzeň se vrátila do hry našimi třemi fauly krátce po sobě, dvě početní výhody využila a v prostřední části naprosto dominovala. V třetí části jsme se dostali až na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se bohužel nepodařilo,“ hodnotil pro web Energie utkání s Vítkovicemi trenér Tomáš Mariška.

Největší předsezónní posilou Vítkovic je bezesporu Roman Polák, obránce s mnoholetou zkušeností z NHL. Skvěle se v týmu zabydlel útočník Rostislav Marosz z Kladna, s 11 kanadskými body druhý nejproduktivnější hráč. O bod víc má Dominik Lakatoš, s 9 zásahy nejlepší střelec týmu. Ten zlínský led dobře zná, stejně jako další útočník Nicolas Werbik, odchovanec zlínského hokeje.

Sestavy z předchozího utkání

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) - Novotný, Nosek (C), Suhrada, Ferenc, Řezníček, Gazda, Dluhoš - Köhler, Herman, Karafiát - Okál (A), Honejsek, Šlahař  - Kubiš (A), Sedláček, Václavek - Poletín, Hejcman, Ondráček

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Svoboda) - Štencel, Polák (C), Kovář, Polášek, Trška, Černý, Koch - Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš - Dej, Marosz, Šišovský - Dočekal, Mikyska, Mallet - Lednický, Werbik, Bernovský

Co říkají statistiky

Beranům začala v posledních utkáních vycházet hlavně přesilová hra. 20 procent úspěšnost dělá ze Zlína čtvrtý nejlepší tým. Stále ale patří k nejvíce inkasujícím celkům s průměrem 3,3 gólu na zápas, soupeřům dovolí  nejvíce střel za zápas, průměrně téměř 37. Výjimkou nejsou zápasy, kdy dvojice Kašík Huf čelila 40 a více střelám.

Vítkovice se v letošním ročníku nemůžou spolehnout na přesilovou hru. Z 54 početních výhod dokázaly skórovat jen třikrát a s úspěšností pouze 5,6 procenta jsou nejhorší v celé lize. Naopak uspokojivě si vedou v oslabeních, s úspěšností 85 procent patří do horní poloviny tabulky. S 225 trestnými minutami a 4 osobními tresty jsou přitom druhým nejvylučovanějším celkem.