Souhrn sezony mladších žáků: Hokejisté mají chuť na sobě pracovat

Radost ze hry a motivace se dál rozvíjet mladým Beranům nechybí. Zlínští mladší žáci mají za sebou sezonu, která je hokejově posunula zas o kousek dopředu. Škoda jen, že skončila neplánovaně o několik týdnů dříve. Uplynulé měsíce zhodnotili trenér sedmáků Zbyněk Mařák a trenér šesťáků Radek Pšurný.

7. třída (mladší žáci C)

Sedmáci v jihomoravské skupině alespoň trochu narušovali dominanci brněnských klubů (Komety, Warriors a Techniky). V době ukončení soutěže drželi druhé místo. „S umístěním jsme relativně spokojení. Téměř všechna utkání ve skupině měla nadstandardní a některá i velmi kvalitní úroveň. V této kategorii není dovolena hra tělem, takže občas bylo složité rozlišit, co je za hranou a co není. To nám u některých hráčů dělalo potíže. V nadcházející kategorii už je hra tělem dovolena, tak uvidíme, jak se s tím kluci popasují,“ hodnotí Mařák uplynulý rok.

„V ročníku 2007 máme hráče, kteří se ukazují ve velmi dobrém světle. Myslím, že mohou být velkou nadějí našeho klubu do budoucna. S těmito kluky se dobře pracuje – chápou, co se od nich požaduje, mají velmi dobrou tréninkovou morálku. A co je nejdůležitější – sami chtějí,“ těší hlavního trenéra.

„Pravidelné střídání na postech přijali někteří hráči s nevolí, dokonce bych řekl až s odporem. Postupem času si však začali zvykat a pozvolna se adaptovali. Samozřejmě někdo lépe a někdo hůře. Poznávali hokej z různých pozic, což jim do hokejového rozvoje může jen pomoci,“ doplňuje Mařák s tím, že děkuje za spolupráci asistentům Karlu Málkovi, Tomáši Valáškovi a vedoucímu družstva Marku Šiškovi.

6. třída (mladší žáci D)

Stejně jako osmáci se také šesťáci potkávali během své soutěže se staršími protihráči. Ve zlínské skupině měřili síly se soupeři z regionu a během roku se drželi v horní polovině tabulky. „Hráči museli hrát v každém souboji nadoraz, rozdíl jednoho roku je v tomto věku velmi poznat,“ podotýká trenér Pšurný s tím, že kromě ligových utkání se hokejisté účastnili také ročníkových zápasů a turnajů.

„Ročník 2008 je velmi pracovitý. Hráči mají touhu se zlepšovat v každém tréninku i zápase, do budoucna a pro klub se jeví slibně,“ těší hlavního kouče. Také šesťáci si v rámci svého sportovního růstu pravidelně zkoušeli různé herní role. „Střídaní postů byla z mého pohledu správná volba. Hokejisté se přirozenou chybovostí s přibývajícími zápasy srovnávali v jiných herních situacích,“ popisuje Pšurný. „Velký dík za celou sezonu patří mému asistentovi Jaroslavu Janebovi a také Petru Venenému, který je vedoucím družstva.“