Startuje letní pohár Generali Česká Cup. Vítěz bere milionovou prémii!

Již v úterý 4. srpna začíná pohárové klání pro extraligové týmy doplněné ligovými celky z Kladna a Přerova pod oficiálním názvem Pohár Generali České pojišťovny Tipsport extraligy 2020. Hokejisté PSG Berani Zlín nastoupí ve skupině D, kde se dále představí hokejisté Vítkovic, Třince a Přerova. První dva celky ze čtyř čtyřčlenných skupin postoupí do čtvrtfinále. Lákává je celková prémie pro vítězný celek, který získá do klubové pokladny milionovou injekci, přičemž poražený finalista bere ještě pět set tisíc korun! Žižka a spol. vstoupí do turnaje domácím duelem s Vítkovicemi.
Letní pohárové klání se vrací na česká kluziště po deseti letech. Naposledy se konal pod názvem Tipsport Hockey Cup v roce 2010 a z vítězství se radovala Plzeň. Letošní pohár se pořádá jako podpora extraligových klubů, které kvůli pandemii koronaviru přišly o vyřazovací část loňské sezony a značnou část příjmů. 

Berani mohou v letním poháru odehrát nejméně šest zápasů, pokud neskončí do druhého místa v základní skupině. V případě postupu až do finále odehrají hned 12 pohárových zápasů. Pokud zlínští hokejisté obsadí ve skupině D první nebo druhého místo, ve čtvrtfinále nastoupí proti týmu ze skupiny C, kde hrají Kometa, Hradec Králové, Pardubice a Olomouc. Čtvrtfinálové dvojice se vytvoří systémem C1 – D2 a D1 – C2.

Vzhledem ke karanténním opatřením ve třech zúčastněných klubech (České Budějovice, Kladno, Litvínov) bylo zatím odloženo pět utkání Poháru Generali České pojišťovny Tipsport extraligy. Ve zlínské skupině D nebyl odložen žádný zápas a celé kvarteto týmů je připraveno zahájit pohárové klání.

„Pohárové zápasy mezi extraligovými účastníky a nedalekým Přerovem v letní přípravě vítáme. Bude to kvalitní náplň přípravného období před startem extraligy. Důležité je, že se začne hrát,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Složení skupin Generali Česká Cup 2020:
Skupina A: HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, ČEZ Motor České Budějovice, Rytíři Kladno
Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC VERVA Litvínov, HC Energie Karlovy Vary
Skupina C: HC Kometa Brno, Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc
Skupina D: HC Oceláři Třinec, HC VÍTKOVICE RIDERA, PSG Berani Zlín, HC ZUBR Přerov

HERNÍ SYSTÉM
Základní skupiny
Všechny týmy jsou rozděleny po čtyřech do čtyř základních skupin. V ní odehrají utkání dvoukolově každý s každým. Za výhru ve skupině budou tři body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy získá vítěz dva body, poražený tým potom jeden bod. Délky přestávek, prodloužení a počet nájezdů jsou stejné jako v základní části TELH. Týmy, které skončí po základní skupině na 1. a 2. místě, postoupí do play off.

Rozpis utkání základní skupiny D
Úterý 4. srpna – 1. kolo
17:00 hodin: HC Oceláři Třinec – HC Zubr Přerov
17:30 hodin: PSG Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera
.
Čtvrtek 6. srpna – 2. kolo
17:30 hodin: HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec
18:00 hodin: HC Zubr Přerov – PSG Berani Zlín

Úterý 11. srpna – 3. kolo
17:00 hodin: HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín
18:00 hodin: HC Zubr Přerov - HC Vítkovice Ridera

Čtvrtek 13. srpna – 4. kolo
17:30 hodin: PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec
17:30 hodin: HC Vítkovice Ridera – HC Zubr Přerov

Úterý 18. srpna – 5. kolo
17:30 hodin: HC Vítkovice Ridera – PSG Berani Zlín
18:00 hodin: HC Zubr Přerov – HC Oceláři Třinec

Čtvrtek 20. srpna – 6. kolo
17:00 hodin: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera (ČT sport)
17:30 hodin: PSG Berani Zlín – HC Zubr Přerov

Play off
Play off se bude hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy dvě utkání – domácí a venkovní. Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání desetiminutové prodloužení 4 na 4. Pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy (pět na každé straně).

Termíny
Čtvrtfinále: pondělí 24. srpna, středa 26. srpna
Semifinále: úterý 1., 8. září
Finále: úterý 15, 22. září