Šťastný po prohře v Litvínově: Soupeř na rozdíl od nás využil přesilovku

Zatímco domácí prokletí bylo dvěma výhrami prolomeno, to venkovní nikoli. Zlínští hokejisté popáté v řadě nedali na soupeřově kluzišti více než jeden gól a padli na ledě Litvínova 2:1. Jedinou trefu Beranů zaznamenal v polovině utkání David Šťastný, který v pozápasovém rozhovoru litoval nevyžitých přesilových her. Berani přišli o pozici jediného týmu, který v sezóně ještě neprohrál s Vervou.
"Bojovný zápas, ve kterém chytali dobře brankáři," zhodnotil stručně zápas 28. kola extraligy David Šťastný. "Dnes to nebylo špatné utkání, akorát jsme neproměnili šance a přesilovku. Tu využil soupeř a o gól nakonec vyhrál," dodal jediný střelec Beranů. "Byl to přesný opak zápasu s Kometou. Tam nám spadlo vše, tentokrát ale bohužel. Škoda, že jsme se nedostali do vedení v první části, která byla od nás nejlepší," pověděl zlínský trenér Martin Hamrlík.

Šťastný se prosadil ve 30. minutě, kdy dostal odražený puk od zadního mantinelu za Janusova záda. Domácí argumentovali postavením útočícího hráče v brankovišti marně - gól platil a bylo vyrovnáno. "Byl to regulérní gól, hráč Litvínova mě sice tlačil do branky, já jsem to ale ustál. Myslím, že jsem nestál v brankovišti, ani neatakoval gólmana," řekl třiadvacetiletý útočník.

Velkou šanci na srovnání měli žlutomodří v posledních vteřinách duelu, vyrovnat se ale nepodařilo. "Neměli jsme štěstí. Mohl z toho být gól, ale nebyl," ví Šťastný. 

Pro něho to byl zápas dost bolestivý, hned po dvou soubojích u mantinelu se těžko zvedal, po utkání navíc kulhal. "Po zápase s Kometou jsem si říkal, že jsem dost zbitý. Po dnešku ale ještě dvakrát více. Ovšem každý zápas bolí, to je hokej, tvrdý sport," přešel bolest s úsměvem křídelník první lajny.