neděle 10. října 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Statečný výkon na bodový zisk v Plzni nestačil. Berani opět s prázdnou

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 13. kola Tipsport extraligy 2021/22 na ledě týmu HC Škoda Plzeň 1:4 a zůstali popáté v řadě bez bodového zisku. Před zápasem rozšířil marodku v obraně Martin Novotný (nemoc), zatímco extraligovou premiéru si odbyl devatenáctiletý junior Tadeáš Talafa. Indiáni šli hned ve druhé minutě do rychlého vedení. Zlínští vyrovnali na začátku druhé třetiny, ale Západopčeši strhli vedení ve 33. minutě opět na svou stranu. V domácím týmu řádili švédští útočníci Gustaf Thorell a Ludwig Blomstrand. Berani drželi krok až do 51. minuty, poté Plzeň přidala během dvou minut další góly a rozhodla souboj. Hosté dřeli až do závěrečné sirény, ale doplatili na nepřesnou koncovku a opět bídnou produktivitu. Jediný gól vstřelil Tomáš Mikúš. Zlín hraje v pátek 15. října doma se Spartou, začátek v 17:30 hodin.