Štěpán Fryšara sestřelil Plzeň dvěma góly: Lepší svátky jsem nezažil

O druhém vánočním svátku se většinou říká, že na Štěpána není pána. Ovšem utkání v Plzni našel svého pána celkem jednoznačně - útočník PSG Berani Zlín Štěpán Fryšara dvěma slepenými góly v rozmezí 135 vteřin ve třetí třetině zlomil duel ve prospěch Beranů, kteří tak odvezli ze západočeského ledu všechny tři body za vítězství 4:2. "Vlastně ano, můj svátek! Ani jsem si to neuvědomil," byl zaskočený po zápase hrdina žlutomodrých.
- Štěpáne, co rozhodlo tento vyrovnaný duel na plzeňském ledě?
"Zlomili jsme jej těmi dvěma mými slepenými góly. Pak už jsme si mysleli, že je rozhodnuto. Ubojovali jsme to důrazem, bojovností, dali jsme góly a vyhráli jsme. "

- A rovněž uhrané přesilovky soupeře na 1:1, jeden gól jste dali i v oslabení...
"To nás nabudilo. Říkali jsme si, jak si musíme dát pozor na jejich přesilovky a my jsme se v nich nakonec i prosadili."

- Když si branky rozebereme, tušíte například, jak jste u gólu na 3:2 vůbec dostal kotouč do brankovou čáru?
"Dostal jsem puk před branku a pravda, dotlačil jsem to tam, ani nevím jak. U toho druhého mě Honza Dufek skvěle našel nepokrytého před brankou, měl jsem čas a trefil jsem se gólmanovi mezi nohy."

- Pro vás to je zajisté mimořádný moment, dva góly na vánoční svátek Štěpána, co říkáte?
"Určitě. Po těch svátcích jsem myslel, že to lehce nepůjde, ale naštěstí šlo a bereme tři body. Super."

- A ten váš svátek konkrétně, byl to nejpovedenější zápas v extralize?
"Vlastně ano, můj svátek! Já jsem si to ani neuvědomil (smích). To je výborné. Moc lepších svátků jsem nezažil, dnes se to povedlo se vším všudy. Nevím, jestli je tento zápas můj úplně top, ale jeden z těch nejpovedenějších určitě."

- Přijeli jste do Plzně s oslabenou ofenzivou, ale přesto si odvážíte tři body. Je to důkaz týmového vzestupu?
"Rozhodně. Říkali jsme si, že musíme zabojovat, dát do toho vše. Teď už se díváme v tabulce jenom nahoru, jdeme příčku po příčce výše a výše. Doufejme, že se probojujeme až do play off."

Štěpán Fryšara se raduje s Michalem Popelkou ze vstřeleného gólu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT