úterý 03. března 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Střelec Jan Dufek: Aktivní hra se nám vyplatila. Zlomili jsme sérii

Patnáctým gólem v letošní sezoně pomohl hokejistům PSG Berani Zlín k vítězství 3:2 nad Hradcem Králové, díky čemuž Zlín stále živí naději na to, že by předkolo play off mohl začínat v domácím prostředí. „Hráli jsme aktivně a zlomili sérii, kdy se nám nedařilo. Pro naše hlavy je to jen dobře,“ řekl útočník Jan Dufek.

Je to velká úleva? Vedli jste o tři góly, ale hosté duel zdramatizovali.
Výhra nám hodně pomohla, dlouho jsme nevyhráli za tři body. Je to pro nás povzbuzení. Hradec za stavu 3:0 neměl co ztratit, makal naplno a nebylo to lehké. Navíc jsme nevyužili přesilovku pět na tři v poslední třetině, což je škoda.

Bylo znát, že hrajete se soupeřem, kterého můžete potkat v předkole play off?
Ano, i v tomto ohledu je to cenná výhra. Můžeme na ně znovu narazit příští týden v předkole. Pro nás jen dobře, že jsme je porazili.

A konečně jste udrželi vedení po druhé třetině, což se vám, v posledních zápasech nedařilo.
Je to pravda. Dneska po nás trenér chtěl, abychom hráli aktivně a snažili jsme se o to i ve třetí třetině. Vyplatilo se nám to a zlomili jsme sérii, kdy se nám nedařilo. Pro naše hlavy je to jen dobře.

Myslíte pořád na to, že byste mohli předkolo začínat doma?
Určitě ano. Bavili jsme se o tom, že by to bylo fajn. Pokusíme se o to. Ale naším cílem je vyhrát každé utkání a před předkolem je jen dobře, že jsme to dokázali zlomit. Dodá nám to sebevědomí, které potřebujeme. Na předkolo se těšíme. Je mi jedno, s kým budeme hrát, každý ze soupeřů je silný. Musíme se soustředit na svůj hokej.

Co říkáte na dnešní výkon mladého brankáře Daniela Hufa?
Zachytal výborně, vůbec si na něj nemůžeme stěžovat. Podržel nás a je super, že se mu to povedlo. Oba naši gólmani jsou výborní, vůbec jsme se nebáli.

Útočník Jan Dufek v zápase s Hradcem vstřelil gól a příkladně se rval o úspěch Beranů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT