Střelec Jaroslav Balaštík se probudil v pravý okamžik. Klukům jsem góly dlužil, říká

Kanonýr Jaroslav Balaštík čekal dlouhých jedenáct zápasů v play off na prolomení střelecké smůly. Naposledy se trefil v posledním kole základní části proti Pardubicím, poté přišel více než měsíční půst. Střelecky procitl až v šestém semifinále proti Třinci, dvěma trefami nasměroval zlínský hokej po osmi letech k postupu do finále extraligy. „Nepřipouštěl jsem si žádný tlak, ale teď cítím velkou úlevu. Klukům jsem to dlužil, protože ta série byla dlouhá. Snažil jsem se a přišlo to v pravou chvíli,“ řekl bezprostředně po postupu do finále. Rodák z Uherského Hradiště si zahraje finále již počtvrté, předchozí účasti přetavil v jedno zlato (2004) a dvě stříbra (1999, 2005).
Třiatřicetiletý elitní snajpr Zlína vstřelil v základní části celkem 26 branek. Na začátku  letošního play off mu odešla forma, ve čtvrtfinále proti Vítkovicím se trápil, propadl se sestavou až do čtvrté řady a ve dvou případech začal zápas dokonce na lavičce náhradníků. „Opravdu jsem nestrkal hokejky do záchodové mísy. Vím, že se to říká, ale nikdy jsem to nedělal. Celou dobu jsem se připravoval normálně a nemyslel na to. Člověka to pak spíše svazuje,“ pověděl Balaštík.

Možná mu pomohlo i nové složení útoků, protože trenér PSG Rostislav Vlach zamíchal s útoky a Balaštík s Köhlerem dal dohromady s centrem Melenovským. A noví spoluhráči zřejmě přinesli štěstí. „Dozvěděli jsme se to ráno na rozbruslení. Byli jsme na ledě zhruba dvacet minut. Někdy to tak bývá, když se přeskupí útoky, přinese to kýžený efekt. Trenér měl šťastnou ruku, i když se v polovině zápasu zranil Marek Melenovský a poté jsme hráli zase v jiném složení. Někdy se tím naruší zaběhnuté věci a nám to pomohlo, mělo to správný efekt,“ uvedl znovuzrozený střelec.

Brankáře Třince Petra Hamerlíka překonal celkem dvakrát. Nejdříve v 25. minutě po odraženém nahození vymetl horní růžek třinecké klece a zvýšil vedení Beranů na 2:0. Druhý úspěch přidal ve třetí třetině a zvýšil na 3:1. „Protivník byl obrovsky silný, dokázal vyvinout velký tlak. V posledních pěti minutách puky lítaly na naši bránu ze všech stran. Měli jsme velké štěstí, v poslední minutě spálili velkou tutovku. Jsme rádi, že jsme přes Třinec přešli dále,“ upřesnil trojnásobný nejlepší střelec extraligy.

Zlín čeká ve finále hodně silný protivník. Plzeň rozhodně nebude snadné sousto, právě naopak forma Západočechů budí velký respekt. „Plzeň byla před začátkem sezony můj největší favorit. Dokazovali to celou sezonu, až závěr jim nevyšel podle jejich představ. Čeká nás zkušený a odhodlaný protivník. My se však na finále těšíme a připravíme se něj. Bude to vyvrcholení letošní extraligové sezony,“ uzavřel Jaroslav Balaštík. Všichni kolem zlínského hokeje věří, že si pár góových tref nechal i na finále. A nikdo by se nezlobil, kdyby podobně jako proti Třinci rozhodly celou sérii.
Jaroslav Balaštík se raduje z gólu na třineckém ledě v 6. duelu semifinále play off.