Střelec vítězného gólu Bedřich Köhler: To je kouzlo střely z první, trefíte se doprostřed brány a je z toho gól

Šest gólů, z toho pět vítězných. Když dá útočník PSG Zlín Bedřich Köhler branku, mají Berani jistotu, že zvítězí. Potvrdilo se to i v nedělním utkání s Třincem, v němž domácí tým vybojoval nesmírně cennou výhru 3:2. „V posledních zápasech jsme zlepšili hru dozadu a dnes jsme ve třetí třetině měli i trochu potřebného štěstí,“ řekl Köhler.

- Střelecká forma je zase zpátky?
"Nevím, hrozně nerad o tom mluvím. (směje se) Když nedáváte góly, tak se rychle dostanete dolů a pak je těžké vyhrabat se zase nahoru. V kariéře jsou i období, kdy se vám střelecky nedaří. Není to jízdní řád, který se dá naplánovat tak, jak potřebujete. Ale psychicky se teď cítím líp."

- Vaše vítězná branka z 56. minuty přišla z relativně nenápadné akce, kdy jste se na chvíli ocitl volný mezi kruhy. Nepřekvapilo vás, kolik jste měl od zadáků Třince prostoru?
"Lešoun vybojoval puk u zadního mantinelu a našel mě před bránou. Šlo mi to trošku na brusle, ale viděl jsem, že obránci jsou daleko ode mě. Vystřelil jsem a brankáři to propadlo pod rukou. To je kouzlo střely z první, kolikrát se trefíte doprostřed branky a je z toho gól."

- Předtím vás přitom soupeř přehrával.
"Dostali jsme smolnou druhou branku. Jenže museli jsme se z toho otřepat a jít dál. Řekli jsme si pak, že zkusíme urvat nějaký bod, i kdyby to mělo být až po prodloužení. Zaplaťpánbůh, že to po takovém vývoji skončilo naší výhrou. I takové góly padají, třeba u mojí první branky střelu přizvedl třinecký bek. Přitom to bylo na konci střídání, jel jsem už druhou rovinku. Ale obránce ke mně nepřistoupil, jinak bych to vytečoval do třetiny a šel střídat."

- Ozdobou zápasu byly výkony obou gólmanů, že?
"Souhlasím. Třeba ve druhé třetině Hrubec předvedl vynikající zákrok proti střele Tesila. Má rychlou lapačku, chytil jí spoustu našich šancí. Káša byl dneska taky výborný."

- Poslední tři zápasy jste vyhráli se ziskem devíti bodů a definitivně zažehnali předchozí výsledkové trápení. Je to pro vás uklidnění?
"Když čtyřikrát v řadě prohrajete, nikomu to na náladě nepřidá. Víme, že moc branek nedáváme, tak jsme si v kabině řekli, že musíme bránit jak psi. Snažíme se to teď dodržovat. S Litvínovem a na Kladně jsme odehráli slušný zápas, jen dnes jsme moc nezvládli třetí třetinu. Ale celkově myslím, že je to směrem dozadu od nás lepší."


Bedřich Köhler před brankářem Šimonem Hrubcem.