Suchá příprava Beranů jde do finiše, na závěr proběhnou testy

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín mají před sebou závěrečný týden více než dvouměsíční přípravy na suchu. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík se sejdou k závěrečné tréninkové jednotce v pátek 26. června. Poslední dva červnové dny absolvují zátěžové testy v Olomouci. Poté následuje letní dovolená a v pondělí 27. července vyjedou zlínští hokejisté poprvé na ledovou plochu.
Suchá příprava ve zlínském provedení trvá devět týdnů a byla rozdělena přesně v polovině sedmi dny individuální přípravy. Na konci dubna a během května byla ovlivněna protiepidemickými opatřeními vzhledem k nemoci COVID-19. Hráči trénovali zpočátku v menších skupinkách, ale větší část přípravy se zrealizovala podle zvyklostí. Na skladbě suché přípravy Beranů se podílí v posledních letech kondiční trenér Radomil Vašík, který má na starosti silovou přípravu mužstva. “Všechno běží podle plánu, nevyskytl se žádný zásadní problém. Máme výborné podmínky, k čemuž přispělo i dovybavení naší posilovny. Tím se výrazně zkvalitnila příprava,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Berani vedle tréninkových prostor včetně posilovny na zimním stadionu využívají i přípravu pod širým nebem na atletickém Stadionu mládeže nebo fotbalovém hřišti v Mladcové. „Poslední týdny už jsou náročnější a na závěr vše směřujeme k testům v Olomouci. Dají nám komplexní obrázek, jak na tom hráči jsou po fyzické stránce a můžeme výsledky test srovnávat například s loňským rokem. Uvidíme, co nám z toho vzejde,“ upřesnil dvaapadesátiletý kouč Svoboda. 


S týmem poslední týdny netrénuje obránce Martin Novotný, který podstoupil operaci kolena. „Jako vždy jsou drobná zranění, která souvisí s přípravou. Vždy se něco vyskytne, například drobná přetížení nebo krátkodobá zranění. Bohužel Martin má vážnější zranění, které vyplynulo z loňské sezony a nesneslo odklad. Šel na operaci a uvidíme, kdy se po rekonvalescenci zapojí zpět do přípravy,“ uvedl hlavní trenér Robert Svoboda. V tomto týdnu se vrátí do přípravy po návratu z letního kempu české „dvacítky“ v Rokycanech juniorský reprezentant Jiří Suhrada. 

Hráčský kádr PSG Berani Zlín v letní přípravě na sezonu 2020/21:
Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének. Obránci: Tomáš Žižka, David Nosek (oba individuální příprava), Dalibor Řezníček, Jakub Ferenc, Daniel Gazda, Martin Novotný, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Jiří Suhrada. Útočníci: Antonín Honejsek, Bedřich Köhler, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš, Zdeněk Okál, Jan Dufek, Jakub Šlahař, Jiří Ondráček, Jakub Herman, Štěpán Fryšara, Pavel Sedláček, Jiří Karafiát, Jan Václavek, Vojtěch Dobiáš, Matěj Sebera.

Příprava zlínských hokejistů na zeleném pažitu v Mladcové. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Mountfield HK