Suhrada a Sebera posbírali v Přerově zkušenosti do play off

Vedle reprezentanta Daniela Gazdy si prodloužili letošní sezonu i dva devatenáctiletí hokejisté extraligového týmu PSG Berani Zlín. Do vyřazovacích bojů v play off Chance ligy nastoupili v dresu Přerova obránce Jiří Suhrada a útočník Matěj Sebera. I když hokejoví Zubři přes brány čtvrtfinále opět neprošli a v sérii s Porubou prohráli hladce 0:4 na zápasy, získali zlínští mladíci cenné zkušenosti v seniorském play off. „Společně s Matějem nám to dalo velké zkušenosti, jak pokračovat dále v tvrdé práci. Víme, do čeho půjdeme v play off se Zlínem. Zkrátka jsme více otrkaní a ostřílení,“ řekl Jiří Suhrada, který hrál na přelomu roku na světovém šampionátu juniorů v Kanadě.
Přerov šel do série s Porubou v roli favorita, neboť v základní části obsadil třetí místo, zatímco celek ze severu Moravy podstoupil úspěšně předkolo play off s Prostějovem. „Série se nevyvíjela podle našich představ. Neskládali jsme zbraně, i když jsme rychle prohrávali 0:3. Zápasy byly velmi vyrovnané a rozhodovaly drobnosti. Nedokážu říci, kde byla Poruba lepší, ale měla i pořádný kus štěstí. Nezbývá než jí pogratulovat k postupu do semifinále,“ uvedl Suhrada, který odehrál v premiérové sezoně v extralize celkem 35 utkání.

Jednotlivé zápasy se vyznačovaly vyrovnaností, Zubři na domácím ledě dvakrát prohráli, ale až po boji 2:3 po prodloužení a poté 2:5. Na ledě Poruby byly duely ještě více vyrovnané, Torax je zvládl po těsných výhrách 3:2 po nájezdech a 2:1. Přerov opět nepřekročil práh čtvrtfinále. „Poruba šla štěstí více naproti, u nás byla spousta mladých hráčů, kteří hráli první seniorské play off. Ale určitě to nebyl zásadní faktor,“ všiml si zlínský odchovanec. 

Suhrada odehrál celou čtvrtfinálovou sérii. Začal ji jako sedmý obránce Zubrů, ale od druhého utkání stále zvyšoval čas pobytu na ledě. Ve čtvrtém duelu si připsal asistenci na vedoucí gól Vlastimila Dostálka, Poruba nakonec otočila na 2:1 a slavila postup mezi čtyři nejlepší týmy první ligy. „Popral jsem se s tím slušně, ale vždy jsou pro a proti. To musí zhodnotit povolanější, ale troufnu si říci, že převažovali lepší věci nad špatnými. Ve druhém zápase jsem udělal chybu a byl z toho inkasovaný gól. V play off není čas na to myslet, hrajete jako tým.  Vypadli jsme rychle 0:4 na zápasy, což bylo zklamání,“ pověděl Suhrada. Pár dní si dopřál odpočinek po sezoně a přednost dostala škola. Na jaře ho čeká maturita na podnikatelské škole se zaměřením na ekonomiku a management.

Útočník Matěj Sebera naskočil během loňského září rovněž do premiérové sezony v nejvyšší soutěži. Věkem stále juniorský hokejista ochutnal podobně jako Suhrada atmosféru play off v seniorském hokeji. „Hrály se vyrovnané zápasy a sérii rozhodly maličkosti. Soupeř více prahl po výhře a lépe si play off nastavil v hlavách,“ řekl mladík Sebera. Zubrům pomohl jen ve dvou zápasech. „Úvodní duel jsem nehrál, neboť konkurence mezi útočníky byla velká. V prvním zápase jsem se necítil úplně nejlépe na ledě, poté už to bylo lepší, ale po nárazu na mantinel ve druhé třetině jsem nedohrál. Své účinkování nehodnotím pozitivně, musím se ponaučit. Každopádně jsem nasbíral pár zkušeností,“ uvedl mladý forvard, který odehrál v extralize celkem 30 zápasů a připsal si premiérové 3 kanadské body za 2 góly a 1 asistenci.

Jaký program čeká zlínského mladíka po náročné sezoně v nejbližších týdnech? „Snažím se doléčit zranění zápěstí z konce extraligové sezony, naštěstí to není nic vážného.  Nechci zahálet, teď se domlouváme s pár kluky na sportovních aktivitách. Chceme si zahrát fotbálek, tenis nebo basket. Koncem dubna již začne suchá příprava na další sezonu,“ uzavřel talentovaný Matěj Sebera. Titulní foto: Alena Zapletalová (hokejprerov.cz)

Nadějný útočník Zlína Matěj Sebera si prodloužil sezony ve vyřazovacích zápasech Chance ligy v dresu Přerova. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT