Suhrada a Sebera si prodlouží sezonu. Zahrají si play off za Přerov

Letošní sezonu si prodlouží v prvoligovém týmu HC Zubr Přerov i dva zlínští hokejisté. Ve vyřazovacích bojích play off Chance ligy nastoupí za Zubry i obránce Jiří Suhrada a útočník Matěj Sebera. Oba mají devatenáct let a na juniorský věk se nevztahuje omezení střídavých startů mezi soutěžemi. Na začátku ledna byl do Přerova převelen i jednadvacetiletý bek Jan Dluhoš, který v sezoně odehrál 14 zápasů v extralize. Zlínský klub u tria zlínských odchovanců využil před pár týdny opce do příští sezony.
Přerov od svého postupu do Chance ligy ještě nikdy nepřešel přes brány čtvrtfinále. Loňské druhé místo v základní části vyšlo naprázdno, neboť kvůli koronaviru se play off vůbec nehrálo. Letos obsadili Zubři v dlouhodobé části třetí místo a do čtvrtfinálové série s Porubou jdou v roli favorita.
 
V pozici sedmého beka Zubrů naskočí do začátku play off Jiří Suhrada. „Nejdříve jsem nevěděl, že bych mohl za Přerov hrát. Soustředil jsem se pouze na výkony v extralize. Dva dny po ukončení sezony ve Zlíně zavolal pan Hanák z Přerova, že se mám zapojit do přípravy. Potěšilo mě, že mají zájem a chtějí, abych jim pomohl v play off. Sezona se mi prodlouží a hlavně si letos zahraji play off, když už to nevyšlo ve Zlíně. Věřím, že budu klukům platným hráčem,“ pověděl účastník juniorského mistrovství světa na přelomu roku v Kanadě.

Zubři změří ve vyřazovacích bojích síly s ambiciózní Porubou, která v play off už vyřadila Prostějov 3:0 na zápasy. „Hodně jsme potrénovali nejen na ledě, ale v posilovně a na ledě. Zaměřili jsme se na to, jak hraje soupeř a pomohlo nám i video. Pilovali jsme herní činnosti, zkrátka klasická příprava před startem série,“ řekl Suhrada, který si připsal již dva starty za Přerov při domácím utkání s Jihlavou a v Třebíči.

Do nejvyšší soutěže naskočil po návratu z Finska hned od úvodního kola a zvládl odehrát v úvodní seniorské sezoně celkem 35 zápasů. „Všichni vědí, jak sezona dopadla. Bohužel se nám nepovedl postup do play off. S odstupem času určitě najdeme pro a proti.  Z osobního hlediska mám za sebou první sezonu v extralize a byla to velká zkušenost. Snad jsem se s tím popral slušně. Chci se udržet v extraligovém kádru a předvádět ještě lepší výkony,“ přál si pokračovatel hokejového rodu.

V předchozích dvou sezonách zažil juniorské play off za týmy Lahti a Tappary Tampere. Nyní ho čeká křest ohněm mezi muži. „Nervozitu necítím. Možná lehké chvění jako před každým zápasem. Všichni se na play off hodně těší, větší nasazení, hra je rychlejší a bojuje se o každý kousek ledu. Jsme připraveni a věřím, že Porubu vyřadíme a půjdeme dále,“ zakončil Jiří Suhrada.

Devatenáctiletý Matěj Sebera naskočil během loňského září rovněž do premiérové sezony v nejvyšší soutěži. Věkem stále juniorský hokejista získal cenné zkušenosti v seniorském hokeji a nyní čeká, zda zažije atmosféru mezi seniory ve vyřazovacích bojích play off. „Jsem velmi rád, že tady je možnost na prodloužení sezony. Trenér Kočara nás chtěl společně s Jirkou do týmu.  Se Zlínem se nepodařilo vybojovat play off, tak snad zažiju premiérové play off mezi seniory právě v Přerově.  Konkurence mezi útočníky je tady obrovská. Trénuji se Zubry od minulé středy pravidelně každý den, na programu byly i dvoufázové tréninky. Dostali jsme řádně zabrat do těla,“ pověděl nadějný útočník, který zůstal na začátek čtvrtfinálové série s Porubou mimo základní sestavu.

Sebera odehrál během letošní sezony již čtyři utkání v Chance lize. „První liga je kvalitní soutěž, i když extraliga je samozřejmě na vyšší úrovni. Ale pořád se jedná o chlapský hokej a získávám velmi dobré zkušenosti,“ řekl odchovanec zlínského hokeje.

Mladý forvard odehrál v extralize celkem 30 zápasů, ve kterých si připsal premiérové 3 kanadské body za 2 góly a 1 asistenci. „Určitě slušná porce, i když k tomu pomohla současná doba. Měli jsme hodně zraněných hráčů především mezi útočníky, a proto mladí hráli hodně zápasů. Velmi si vážím toho, že jsem dostal pravidelně šanci v extralize. Kdyby mně před sezonou někdo řekl, že odehraji takový počet utkání, považoval bych ho za velkého snílka,“ uzavřel Matěj Sebera.

Nadějný devatenáctiletý útočník Matěj Sebera. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT