Švéd Rickard Palmberg se domluvil na angažmá ve Zlíně

Útočník Rickard Palmberg ze Švédska se rozhodl změnit působiště. Dosavadní hokejovou kariéru strávil výhradně v rodném Švédsku, v létě se bude stěhovat do české Tipsport extraligy. Hokejový klub PSG Berani Zlín se domluvil na spolupráci s třicetiletým středním útočníkem, Palmberg se připojí k týmu podle dohody koncem července s přechodem mužstva na led podobně jako lotyšský obránce Ralfs Freibergs.
„Jsme rádi, že jednání byla úspěšná. Věříme, že bude velkým přínosem pro náš klub. Osobně jsem se jel na Rickarda podívat do Švédska během loňské sezony, patřil k výrazným oporám Timry a svými výkony nás přesvědčil o svých nesporných kvalitách. Počítáme s ním v pozici centra do prvních dvou řad a jsme přesvědčeni, že bude jedním z pilířů útoku. Rovněž pro fanoušky bude atraktivní vidět ve zlínském dresu premiérově švédského hokejistu,“ pověděl Martin Hosták, generální manažer a jednatel zlínského hokeje. 

Rickard Palmberg (narozen 31. března 1989) hrál většinu kariéry v nižších soutěžích ve Švédsku, ve druhé nejvyšší lize Allsvenskan nastupoval v týmech HC Vita Hästen, Södertälje SK. V soutěži Divize 1 hrál za Mjölby, Skövde, Mariestad BolS a Nybro Vikings. V uplynulém ročníku působil v nejvyšší lize Svenska hockeyligan (SHL), kde v dresu Timra IK odehrál celkem 53 utkání a získal 35 kanadských bodů za 11 gólů a 24 asistencí. Po sestupu Timry si hledal nové angažmá a v nadcházející sezoně bude působit v Česku.

Generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín Martin Hosták a švédský útočník Rickard Palmberg. FOTO: ZLIN PRESS - DAVIS PEŠKA