Táhneme všichni za jeden provaz, říká Tomáš Hanousek. Cítí důvěru trenérů

Třiadvacetiletý obránce Tomáš Hanousek přišel do Zlína z Karlových Varů začátkem listopadu jako výměna za útočníka Tomáše Mikúše, který už ve Zlíně nechtěl pokračovat a požádal o trejd. Hanousek si sbalil na západě Čech věci a ještě před reprezentační přestávkou se stěhoval na Moravu, aby pomohl poslednímu týmu extraligové tabulky v defenzivě. Mladý bek dostává na ledě hodně prostoru a výrazně posílil obranné řady Beranů.
Jeho nečekaný transfer do Baťova města se seběhl velmi rychle. „Dozvěděl jsem se to po domácím zápase právě proti Zlínu a druhý den v sobotu ráno sedl do auta a jel jsem přes celou republiku. Neměl jsem čas přemýšlet nad změnou prostředí. Jsem tady rád a cítím velkou důvěru od trenérů. Kabina i kluci jsou super. Zkrátka cítím se tu dobře a můžu bojovat,“ vrátil se Tomáš Hanousek k rychlému přesunu na trase Karlovy Vary – Zlín. 

Zatímco na západě Čech byl druhým nejméně vytíženým obráncem na ledě, ve Zlíně dostává hodně prostoru, chodí na přesilové hry a jeho icetime se blíží k dvaceti minutám. „Za to jsem hodně rád. Věřím, že dokážu důvěru splácet a pomůžu týmu k zisku bodů. Trenéři mi v pohovoru řekli, co ode mne očekávají. Já se snažím dělat svou práci co nejlépe,“ vysvětlil Hanousek, jenž v mládežnickém věku zamířil do Švédska, kde vystudoval hokejové gymnázium a oblékal dres Södertälje v nejvyšších mládežnických soutěžích.

Ve Zlíně zatím odehrál jen dva zápasy. Premiéru zažil před reprezentační pauzou při nevydařeném zápase s Kladnem a poté slavil cennou výhry v bitvě na moravském poli proti Olomouci. „Zaplaťpánbůh, že jsme konečně prolomili sérii proher a vyhráli. Celý týden jsme v reprezentační pauze tvrdě pracovali a vyplatilo se nám to. Bylo tam znát velké odhodlání, všichni na ledě i na střídačce jsme udělali pro výhru maximum. Musíme bojovat naplno každé střídání, jinak to nejde. Škoda na konci dvou inkasovaných gólů. Byla cítit velká úleva, radost, ale máme stále co zlepšovat. Musíme stále na sobě usilovně pracovat,“ vrátil se Tomáš Hanousek k vítěznému souboji proti Hanákům.

Hanousek přišel do Zlína s čistou hlavou, není zatížen špatným vstupem Beranů do sezony. „Odehrál jsem tady pouze dva zápasy. Kluci jsou tam psychicky hůře než já, ale mužstvo je mentálně velmi silné. Bylo to vidět v utkání s Olomoucí a navíc všichni táhneme za jeden provaz. Předvedli jsme kvalitní, parádní výkon. Kdybych se měl podívat na tabulku, nehledám, že Zlín hraje ve spodních patrech extraligy. Něco se tady stalo, ale pevně věřím, že půjdeme nahoru. Ve hře je spousta bodů a stát se může opravdu cokoliv,“ řekl Hanousek, který s hokejem začal jako čtyřletý capart v Kralupech nad Vltavou.

Pár kluků před příchodem do Zlína poznal a na větší prohlídku krajského města ještě nebyl čas. „Znal jsem dříve Dana Gazdu, dále Jirku Karafiáta a ostatní kluky od vidění, když jsme hráli proti sobě v extralize. V samotném městě ještě pořádně nebyl. Zkrátka nebyl čas, zvládl jsem jen pár večeří v restauracích,“ vysvětlil extraligový bek, který s Libercem vlastní dvě stříbrné medaile.

Při tréninku už poznal i legendu zlínského hokeje Petra Čajánka, který působí v realizačním týmu Beranů jako trenér individuálních dovedností. „Čája byl tak kvalitní hokejista, že dokáže poradit i obráncům. Je velká výhoda, mít takovou osobnost v kabině,“ uzavřel obránce Tomáš Hanousek. 

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
Rytíři Kladno