Tomáš Fořt: Prohrát s Olomoucí na gól ze třetí minuty není nic neobvyklého

Hokejisté Aukro Berani Zlín zažili na ledě Olomouce nešťastný večer. Inkasovali jediný gól, přesto vyšli bodově a střelecky naprázdno. O osudu duelu rozhodl jediný gól ze třetí minuty. "Prohrát s Olomoucí takto ale není nic divného," řekl útočník Beranů Tomáš Fořt, který ještě loni oblékal dres Mory.
V čase 2:17 minuty nedosáhl brankář Libor Kašík na teč Jakuba Hermana, více branek už vyprodaná "Plecharéna" v Olomouci neviděla. Domácí celek byl v zápase aktivnější, díky čemuž si tvořil šance, například trestné střílení ale hráči Mory neproměnili. Berani kromě Valentova úniku žádnou extra šanci neměli. "Soupeř hrál dobře, byli lepší. Hráli jednoduše, čímž nás dostávali pod tlak. Nemohli jsme se dostat přes jejich obranu, nevěděli jsme, co s tím. Byli jsme bezradní, kromě jednoho úniku jsme nic neměli. Olomouc to prostě zvládla dobře, hodně zahušťovali předbrankový prostor," mrzelo Tomáše Fořta.

Celý zápas on a jeho spoluhráči vymýšleli, jak by se dostali do šancí, ale nešlo to. Navíc Berani nehráli ani jednu přesilovou hru. "Individuálně nešlo se dostat do šancí, tak jsme museli hrát ze široka a využívat beky. Olomouc dala gól ve třetí minutě a na to hrála, to u nich není nic divného. Čekali, co vymyslíme a my jsme nevymysleli nic," mrzelo pětadvacetiletého útočníka.

Ve třetině nepřišlo místo tlaku nic, hosté vystřelili na branku jen čtyřikrát. "Neměli jsme dost sil prosadit se před brankou. Navíc bylo vidět, že nám chybí rozdíloví hráči," pověděl hlavní trenér Zlína Robert Svoboda. V útoku scházel kvůli náhlé zdravotní indispozici lídr klubového kanadského bodování Roberts Bukarts a dále nemocný David Šťastný.


Útočník Aukro Berani Zlín Tomáš Fořt během utkání na ledě Olomouce. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 12:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera