pondělí 22. ledna 2018 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Tomáš Fořt po nezdaru v Liberci: Soupeř nás přehrál na brankovišti

Hokejisté Aukro Berani Zlín hráli pětadvacet minut na ledě Liberce vyrovnanou partii, pak se ale na dvanáct minut zhaslo a zrodila se největší prohra sezony. Pět gólů vyhnalo gólmana Libora Kašíka na střídačku, náhradníkovi Tomáši Štůralovi poté Tygři přidali ještě další dva. Suma sumárum, i přes střelecký vyrovnaný účet v poměru 32:32 si odvezli Berani vysokou prohru 7:0.

Přitom v první třetině měli Zlínští více ze hry. "Měli jsme určitě vyloženější šance, které kdybychom proměnili, bylo to 2:0 a celý zápas byl jinak. Jenomže to je kdyby. Měli jsme tam prázdnou branku a další možnosti. Liberec poté dostal stejné možnosti a využil je," pověděl Tomáš Fořt, útočník Beranů, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu v Home Credit Aréně. Mimochodem Zlín v ní už šest zápasů v řadě nebodoval, přitom z posledních čtyř duelů tam dvakrát vyšel gólově naprázdno!

V rozmezí od 25. do 37. minuty gólman Kašík pětkrát inkasoval a bylo po zápase. "Soupeř nás přehrál na brankovišti," viděl jako hlavní problém Fořt. To doložila i statistika, zatímco počet střel byl vyrovnaný 32:32, Radegast index vyhráli Liberečtí v poměru 52:19!

Jestliže do třetí třetiny šli Berani s nějakým cílem, velmi rychle jim zase sklaplo. Neuběhla ani minuta a kanonáda Tygrů pokračovala. "Říkali jsme si, že když oni dali pět, můžeme taky. Pak tam ale spadly další góly a bylo po naději," řekl pětadvacetiletý forvard.

Už v úterý 23. ledna Tipsport extraliga se pokračuje předehrávaným 49. kolem, do Zlína na ZS Luďka Čajky přijede Bruslařský klub z Mladé Boleslavi. "Z proher se člověk poučí více než z výher," nabádal závěrem Tomáš Fořt.