Tomáš Štůrala: O svém startu jsem se dozvěděl těsně před začátkem

Zlínští hokejisté v 10. kole Tipsport extraligy přerušili šňůru čtyř výher, neboť prohráli v Mladé Boleslavi 1:4. Nepříjemností pro Berany byla první třetina, po které domácí vedli, když třikrát překonali brankáře Tomáše Štůralu. Ten naskočil do utkání na poslední chvíli, gólmanská jednička Libor Kašík do utkání nenastoupil kvůli zdravotním problémům.
Strážce zlínské svatyně Libor Kašík patří dlouhodobě k oporám mužstva, proti Bruslařskému klubu se ale Berani museli obejít bez jeho služeb. "Dozvěděl jsem se těsně před zápasem, že se něco stalo a budu chytat. Naštěstí se u Libora nejedná o nic vážnějšího," komentoval nastalou situaci brankář Tomáš Štůrala, který zaujal místo mezi třemi tyčemi.

Byl to pro něj letošní premiérový start. "Malá nervozitka tam byla jako před každým zápasem po dlouhé době," přiznal dvaatřicetiletý gólman. Debut to ale nebyl nejlepší. Již ve 13. minutě totiž lovil puk ze sítě potřetí. "První třetina nám hrubě nevyšla, soupeř nás od prvního buly přestřílel, ve všem přehrál, dal tři góly a rozhodl zápas," ví Štůrala.

Zlínští hokejisté se nemohli dlouho dostat ke slovu, to se povedlo před koncem prostředního dějství. Střelu Ondráčka do vlastní sítě tečoval bývalý zlínský útočník Petr Holík. Ovšem už za dvacet vteřin po nepřehledné situaci v brankovišti Boleslav vedla zase rozdílem tří tref, a to 4:1. "Chybělo pár minut do konce třetiny, kdybychom hned nedostali branku, měli bychom ještě určitě šanci s tím něco udělat. Mrzí mě ten gól, protože mi vypadl puk a hráč dorážel z brankoviště, trochu mi vadil v zákroku, ale rozhodčí rozsoudil," pravil Tomáš Štůrala.

Svěřenci trenéra Roberta Svobody jsou po deseti kolech se ziskem dvanácti bodů desátí. "Nebyli jsme dostatečně důrazní před brankou. Sice jsme ubránili perfektní přesilovky soupeře, ale když dostanete všechny góly z dorážek okolo brány, tak to je neomluvitelné," štvalo po utkání hlavního trenéra týmu Aukro Berani Zlín.


Boleslavský útočník Jakub Orsava dvakrát překonal Tomáše Štůralu. Zlínský gólman inkasoval na ledě Bruslařského klubu celkem čtyřikrát. FOTO: BK MLADÁ BOLESLAV - JAN PAVLÍČEK