Tomáš Žižka: Bylo to hodně emotivní. Stálo nás to jeden, dva góly

V zápase plném emocí podlehli Třinci 2:4 a nenavázali tak na sérii čtyř výher v domácím prostředí v řadě. Hokejisté PSG Berani Zlín sice podali dobrý výkon, neubránili však sérii hostujících přesilovek, což rozhodlo. „Bylo to hodně emotivní. Nezvládli jsme to a stálo nás to jeden, dva góly,“ řekl kapitán Tomáš Žižka.

- Herně jste dnes nepropadli, ale tři body bere Třinec. V čem byl dnes podle vás lepší?
"Je to škoda, nepodali jsme špatný výkon, byli jsme jim rovnocenným soupeřem. Třinec hrál velice dobře, bylo to nejlepší mužstvo, co tu hrálo. Zápas se asi lámal v momentě, kdy jsme měli šanci v přečíslení tři na jednoho. Bohužel jsme to nevyužili a pak dostali góly. Ikdyž jsme bojovali až do konce, už se nám nepovedlo vyrovnat."
 
- Soupeře táhl k vítězství kanadský útočník polského původu Wojtek Wolski, který nastřílel hattrick a přidal jednu asistenci. Co říkáte na jeho výkon?
"Jasné, byl na ledě poznat. V Třinci jsou jiné finanční možnosti, můžou si koupit kohokoliv. Ale je smutné, že my s takovým, možná ani ne čtvrtinovým rozpočtem jsme jim schopni konkurovat."
 
- Bylo dnes těžké udržet nervy na uzdě?
"Bylo to hodně emotivní. Nezvládli jsme to a stálo nás to jeden, dva góly. Musíme si to zanalyzovat, podívat se na fauly a chyby, které jsme udělali a také se z toho poučit. Hrajeme teď dobře a je škoda, že jsme zápas nezvládli. Byl hratelný."
 
- Budete si tyhle kritické chvíle hodně vyčítat?
"Jsme mančaft, musíme si to říct. Je to pro nás do budoucna lekce, kterou jsme dostali. Taková mužstva jako Třinec nebo Liberec tohle využijí, možná týmy ze spodku tabulky ne, ale ti nahoře to umí. Dneska jsme za to zaplatili, v oslabení jsme nechali hodně sil."