Trenér juniorů Jenáček: Čeká nás těžká sezona, ale už se hodně těšíme!

Dlouhé čekání končí. V pátek 10. září vyjedou junioři na led k prvnímu extraligovému zápasu v této sezoně, od posledního soutěžního utkání to bude téměř přesně na den jedenáct měsíců. Novému ročníku předcházely měsíce intenzivního tréninku prokládané přátelskými duely.

Nejstarší mládežnický výběr jde do sezony nově pod vedením trenéra Luboše Jenáčka a jeho asistenta Oldřicha Horáka. Ti měli během jara a léta dostatek příležitostí své svěřence poznat a vyzkoušet. „Příprava byla náročná. Většinou jsme trénovali dvakrát denně na ledě, do toho ještě posilovna a běh. Kluci pracovali velmi dobře, v zápasech ukazovali bojovného ducha i ve chvílích, kdy se zrovna nedařilo,“ ohlíží se Jenáček za uplynulými měsíci.

V rámci přípravy stihli junioři celkem jedenáct zápasů, z toho pět jich sehráli na týdenním rakousko-švýcarském turné v polovině srpna.
„Nebylo to jen o hokeji, ale také o utváření party. Takový teambuilding, kluci byli několik dní spolu,“ ocenil zkušený trenér společně strávený čas v zahraničí.

Mladí Berani půjdou do ligové sezony s vědomím, že každý zápas, každý bod bude důležitý. Letos tím více, že v rámci zužování soutěže může sestoupit až šest týmů. „Sezóna bude velmi těžká. Čekají nás silní soupeři, jak ukázaly již zápasy v přípravě. Věřím ale, že to společně zvládneme. Že se kluci budou zlepšovat a utvoří opravdový tým, proti kterému se bude každému hrát těžko,“ burcuje Jenáček. „Už se na start extraligy hodně těšíme!“

Zlínští junioři zahájí nový ročník zápasem na domácím ledě, v sobotu 11. září hostí Jihlavu (páteční zápas proti Slavii byl odložen). Další týden je čeká první výjezd sezony, konkrétně na Spartu a do Kladna. Celý rozpis duelů najdete zde.

Přípravné zápasy juniorů

29. 7. – Zlín vs. Třinec 3:4
3. 8. – Olomouc vs. Zlín 2:5
4. 8. – Kometa vs. Zlín 3:1
12. 8. – Salzburg vs. Zlín 1:3
13. 8. – Davos vs. Zlín 1:6
14. 8. – Davos vs. Zlín 8:4
16. 8. – Rapperswil vs. Zlín 0:4
17. 8. – Zug vs. Zlín 3:4pp
25. 8. – Havířov vs. Zlín 3:6
1. 9. – Zlín vs. Havířov 2:4
2. 9. – Třinec vs. Zlín 5:7

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín