Trénuj, žongluj, cvič! Mladí brankáři se zapojili do meziklubové výzvy

Jak si zpestřit domácí individuální přípravu? Trenéři několika moravských klubů se rozhodli motivovat své svěřence-brankáře společnou soutěžní výzvou. Mladí hokejisté od tohoto týdne plní různá cvičení a sbírají body do osobního i týmového hodnocení. Ze Zlína se účastní osm gólmanů.
Na uspořádání výzvy se domluvili trenéři brankářů ze šesti klubů – Zlína, Vsetína, Havířova, Prostějova, Přerova a Znojma. Pro své svěřence v žákovských kategoriích (šestá až devátá třída) budou každý týden připravovat sérii několika úkolů. Z mladých Beranů se výzvy účastní Samuel Kowalczyk, Marek Uherek, Tomáš Marušák, Radek Zábojník, Jan Blažek, Jakub Rajnoch, Adam Stratil a Tomáš Kašpárek.

„S nápadem výzvy přišel kouč vsetínských brankářů Jakub Dohnal. Z různých svazových kempů se jako trenéři známe, tak jsme se spojili. Chtěli jsme, aby kluci na sobě pracovali i v této době, kdy jsou bez ledu,“ přibližuje Petr Tuček, který se ve Zlíně mladým gólmanům věnuje.

Jak funguje plnění a hodnocení? Mladí hokejisté prokážou trenérům splnění úkolu natočeným videem. Za každé zvládnuté cvičení mohou získat bod, pokud splní v daný týden všechny úkoly, tak ještě i bonusový bod navíc. Všichni brankáři soutěží nejen sami za sebe, ale i za svůj klub.

Zpestření domácího tréninku takovou soutěží je podle Tučka dobrým doplněním standardní klubové přípravy, která v těchto týdnech musí probíhat na dálku.
„Spolu s Lubošem Horčičkou nechceme s našimi brankáři ztratit osobní kontakt. Jsme s nimi proto ve spojení přes telefon, KIS, WhatsApp, Messenger nebo Teams, abychom věděli, jak na tom jsou. Jsme rádi, že kluci na sobě pracují i samostatně, a tímto bych je chtěl pochválit.“

První výzva

  • 10 vteřin žonglování se dvěma míčky v pravé ruce, dva míčky levá ruka a pak střídavě

Druhá výzva

  • 30 vteřin žonglování se třemi míčky
  • 30 vteřin žonglování se třemi mířky a během toho si kleknout a postavit se
  • žonglování se třemi míčky a během toho si sednout a postavit se