čtvrtek 13. ledna 2022 | Vojtěch Gargulák

Třetí venkovní zápas v řadě! V pátek Berani cestují do Třince

Hokejoví Berani se po týdenní pauze vracejí do zápasové akce. Už v pátek od 17:00 nastoupí na ledě covidem sužovaného Třince, který v novém roce vinou nákazy v mužstvu odehrál dosud jediné utkání. Napraví Berani dojem z nepovedeného utkání v Olomouci a odvezou si z půdy oslabeného obhájce titulu velecenné body?

Dva zápasy, dvě zcela protichůdné emoce. Euforii po vítězství nad Kladnem ve zlínské kabině vystřídal smutek po nevydařeném zápase na stadionu olomouckých Kohoutů, kde Berani po mdlém výkonu padli 0:4. Ztráta na předposlední Rytíře tak opět narostla na šest bodů, což budou žlutomodří hned v pátek proti Ocelářům chtít změnit. Úřadující extraligoví šampioni ale v posledních dnech měli úplně jiné starosti než se připravovat na zápas s Berany. Poslední zápas totiž odehráli 4. ledna, kdy prohráli 2:5 na ledě Vítkovic, poté v mužstvu vypukla covidová nákaza, Oceláři šli do karantény a tři jejich zápasy musely být odloženy.

Zvládnou Berani zápas na třineckém ledě?

Přestože šlo o souboje prvního s posledním celkem tabulky, obě dosavadní vzájemná utkání Zlína s Třincem v této sezóně nabídla vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl jediný gól. V obou případech dali Berani první branku, na začátku října ve Werk Areně ale nakonec po statečném boji padli 1:2. V listopadovém utkání Na Zimním stadionu Luďka Čajky se pak na úvodní trefu čekalo až do třetí třetiny, tentokrát se však za stavu 1:1 šlo do prodloužení, ve kterém o dvou bodech pro Zlíňany rozhodl Oscar Flynn.

„Musíme dodržovat systém, hrát naši hru, neprohrávat osobní souboje a nevypustit žádnou maličkost. Věřím, že když to zvládneme, můžeme si z Třince odvézt body“

Oscar Flynn, útočník PSG Berani Zlín

Koho sledovat v dresu soupeře?

Erik Hrňa, útočník (33)

Rozhodne třinecká stálice další zápas?

Nad složením sestavy Ocelářů visí velký otazník, pokud v ní však nebude chybět Erik Hrňa, rozhodně by mu měli Berani věnovat zvýšenou pozornost. Právě třiatřicetiletý forvard totiž rozhodl říjnový duel ve Werk Areně ve prospěch domácích, proti Zlínu se mu navíc střelecky dařilo i v minuosti. V letošní sezóně dosud zaznamenal čtyřiadvacet bodů v šestadvaceti zápasech, poctivou práci navíc odvádí i v obraně. S Hrňou na ledě totiž Oceláři inkasovali pouze pět gólů, z hráčů, kteří odehráli alespoň 300 minut je na tom v této statistice nejlépe v celé extralize. Vsetínský odchovanec s Třincem spojil většinu kariéry, v jeho dresu slavil tři mistrovské tituly.