Trio odchovanců má nové smlouvy a zabojuje o místo v kádru

Hokejový klub PSG Berani Zlín hlásí další novinky před startem letní přípravy na další extraligovou sezonu. Nové smlouvy podepsali v Baťově městě útočníci Jiří Karafiát, Jan Václavek a obránce Jan Dluhoš. Trio zlínských odchovanců působilo v uplynulé sezoně v týmech Chance ligy a v letním období dostane šanci probojovat se do extraligového kádru Beranů pro sezonu 2020/21.
„Jedná se o naše odchovance, kteří mají potenciál do budoucna. Každý bojoval v uplynulé sezoně v jiném prvoligovém týmu a každému se dařilo odlišně. Jsou to kluci, kteří prošli od začátku naším klubem a řadíme je mezi perspektivní hráče. Chceme je porovnat se stávajícími hráči a záleží pouze na nich, jak se jim podaří zabojovat o extraligový dres. Šanci rozhodně mají. Máme o jejich výkonnosti podrobné zprávy od trenérů, kteří je měli v první lize pod sebou,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín.

Karafiát, Václavek a Dluhoš podepsali ve Zlíně nové smlouvy, délky jednotlivých kontraktů klub nebude zveřejňovat. Všichni již nakoukli do nejvyšší soutěže. Nejvíce zápasů v extralize má na svém kontě Karafiát (14 utkání), o dva méně Václavek. Pouze jeden duel odehrál mezi elitou Dluhoš. Trio zlínských odchovanců se zapojí do letní přípravy Beranů, která startuje již v pondělí 27. dubna. 

Jednadvacetiletý Jiří Karafiát (narozen 7. července 1998) nastupoval pravidelně v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky. V extralize debutoval coby osmnáctiletý v sezoně 2016/17. V nejvyšší soutěži odehrál během dvou sezon 14 zápasů s bilancí jedné asistence. Poslední tři sezony úspěšně působil v prvoligovém Vsetíně, v uplynulém ročníku nastoupil k 42 zápasům s bilancí 8 kanadských bodů za 4 góly a 4 asistence. Celkem má v první lize ve statistikách 139 zápasů, ve kterých získal 43 bodů za 23 gólů a 20 asistencí. Jeden duel odehrál v první lize i za Havířov.

Jednadvacetiletý Jan Václavek (narozen 9. dubna 1999) rovněž hrál pravidelně v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky. Do extraligy poprvé naskočil v osmnácti letech v lednu 2018 na ledě mistrovské Komety. V nejvyšší soutěži odehrál během dvou sezon 12 zápasů s bilancí jedné asistence. V seniorském hokeji debutoval 2017 v Přerově, v loňské sezoně hrál v týmu SK Horácká Slavia Třebíč, kde odehrál 38 zápasů a nasbíral 12 kanadských bodů za 6 gólů a 6 asistencí. V první lize oblékl během čtyř sezon dresy čtyř týmů (Přerov, Litoměřice, Poruba, Třebíč), odehrál 90 zápasů s bilancí 23 bodů za 12 gólů a 11 asistencí. 

Útočník Jan Václavek se zapojí do letní přípravy zlínských hokejistů. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT

Dvacetiletý Jan Dluhoš (narozen 21. ledna 2000) začínal s hokejem v Kroměříži. Patřil k oporám mládežnických reprezentačních výběrů České republiky, ale na velké akci s výjimkou Memoriálu Ivana Hlinky nehrál. Zatím jediný start si připsal v extralize v prosinci 2018 proti Karlovým Varům. Ostruhy v seniorském hokeji získal v prvoligovém týmu Litoměřic. Poslední sezonu hrál úspěšně v Porubě, kde nastoupil k 49 zápasům s bilancí 6 kanadských bodů za 2 góly a 4 asistence. V Chance lize odehrál během dvou sezon v Litoměřicích a Porubě celkem 83 zápasů s bilancí 15 kanadských bodů za 3 góly a 12 asistencí. 

 
Obránce Jan Dluhoš v reprezentačním dresu České republiky U17 při Turnaji pěti zemí v Přerově. FOTO: JAN POŘÍZEK