čtvrtek 05. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín jede do Mladé Boleslavi prodloužit vítěznou šňůru

Hokejová extraliga pokračuje v pátek 6. října sedmi zápasy kompletního 10. extraligového kola. Rozjetý tým Aukro Berani Zlín, který vyhrál poslední čtyři zápasy, jede na led Bruslařského klubu v Mladá Boleslavi. Zlínský odchovanec Petr Holík nastoupí v pátečním duelu premiérově proti svému mateřskému klubu, neboť po návratu z nevydařeného angažmá v ruském Čerepovci se rozhodl spojit další hráčskou kariéru právě s Mladou Boleslaví. Utkání začíná v 17:20 hodin, přímý přenos vysílá sportovní program ČT sport.

Zlínští hokejisté se vezou na vítězné vlně, neboť šnůrou čtyř výher a ziskem deseti bodů se vyšvihli ze suterénu extraligové tabulky již na sedmou příčku. Berani se zlepšili v ofenzivě a skvělou fazonu na začátku sezony má brankář Libor Kašík. Naposledy to odnesl ve Zlíně favorizovaný Třinec, když zlínský fantom mezi tyčemi nepustil za svá záda ani jednu z třiatřiceti střel Ocelářů a vychytal jedenácté čisté konto v extralize. „Zápas jsme odmakali od první do poslední minuty, kluci předvedli enormní nasazení a bojovnost, ale Kašík vyčníval nad všemi,“ ocenil skvělý výkon gólmana Martin Hamrlík, asistent trenéra Aukro Berani Zlín.

Berani hrají o nadcházejícím víkendu v pátečním podvečeru v Mladé Boleslavi a v neděli je čeká doma ostrá bitva se Spartou. Televizní zápas ve městě automobilů bude pikantní startem zlínského odchovance Petra Holíka v dresu domácích Bruslařů. Svěřenci trenérské dvojice Patrik Augusta, Viktor Ujčík doposud nasbírali stejný počet bod jako Veselý a spol, a v tabulce jsou jen zásluhou horšího skóre o příčku níže než Zlín. Doma získali zatím ve čtyř zápasech sedm bodů, bodově naprázdno vyšli pouze v úvodním střetnutí s Chomutovem.

Zlínští získali ve vzájemných zápasech s Mladou Boleslaví v loňské sezoně čtyři body z dvanácti možných. Zápasy na boleslavském ledě však byly vyrovnané, skončily vždy o jeden gól, přičemž ten poslední vyhrál Zlín v nastaveném čase zásluhou gólu Zdeňka Okála.

Na marodce Beranů je dlouhodobě zraněný obránce David Nosek, který po operaci ramene začne s tréninkem nejdříve začátkem listopadu. Minulé dva zápasy vynechal kvůli svalovému zranění zkušený obránce Tomáš Žižka a poslední duel s Třincem nedohrál pro zranění kapitán Ondřej Veselý. Zlínská družina absolvovala již ve čtvrtek taktickou přípravu na páteční duel, v den utkání je čeká ráno rozbruslení na vlastním ledě a v 9:30 hodin se vydají na cestu do středních Čech.

Utkání 10. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – Aukro Berani Zlín se odehraje ve ŠKOENERGO Aréně v pátek 6. října od 17:20 hodin, sledujte ho v přímém přenosu na sportovním kanálu ČT Sport  v rámci pořadu Buly – hokej živě od 17 hodin, dále na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 4:5, 3:2 po prodloužení – doma 1:5, 4:3 po prodloužení.

Výsledky Mladé Boleslavi v letošní sezoně 2017/2018: doma Chomutov 1:2, Pardubice 4:2, Plzeň 2:3 po prodloužení, Litvínov 2:0 – venku Jihlava 3:4 po prodloužení, Brno 3:2, Liberec 1:3, Vítkovice 2:3 po nájezdech, Hradec Králové 1:2.

Kanadské bodování hokejistů BK Mladá Boleslav po 10. extraligovém kole: 1. Lukáš Žejdl 7 (2 + 5), 2. Pavel Musil 6 (2 + 4), 3. Jakub Orsava 5 (4 + 1), 4. Radan Lenc 4 (2 + 2), Tomáš Urban 4 (2 + 2), 6. Oldrich Kotvan 4 (1 + 3), 7. Jakub Klepiš 3 (2 + 1) , 8. Martin Látal 3 (0 + 3) , 9. Petr Holík 2 (1 + 1), Jakub Valský 2 (1 + 1) , 11. Matěj Stříteský 2 (0 + 2), 12. Pavel Kousal 1 (1 + 0), Tomáš Knotek 1 (1 + 0), 14. Lukáš Pabiška 1 (0 + 1), Ondřej Najman 1 (0 + 1), Ronald Knot 1 (0 + 1), Dominik Pacovský 1 (0 + 1), David Němeček 1 (0 + 1), Jiří Říha 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 19 hokejistů.

Pořadí střelců: 4 – Orsava, 2 – Žejdl, P. Musil, Lenc, Urban, Klepiš, 1 – Kotvan, P. Holík, Valský, Kousal, T. Knotek.

Statistiky brankářů:
Brandon Maxwell (8 zápasů) - průměr 2,11 golů na zápas, procento úspěšnosti 92,95. Jan Růžička (1 zápas) - průměr 2,86 golů na zápas, procento úspěšnosti 91,18.