pátek 20. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín jede do Pardubic, kde pravidelně boduje

Zlínští hokejisté odehrají 15. kolo Tipsport extraligy na ledě celku HC Dynamo Pardubice. V sestavě trenéra Roberty Svobody schází kapitán Ondřej Veselý, který vyfasoval třízápasový distanc po faulu na Rostislava Deje v duelu s Vítkovicemi, který Berani prohráli 3:7. Z prvoligového Přerova byl povolán útočník Tomáš Fořt a Zlín nasadí na východě Čech pozměněné složení jednotlivých útoků. Duel v pardubické Tipsport areně začíná v 18 hodin.

Pardubice nasbíraly v dosavadním průběhu extraligy patnáct bodů a v tabulce jim patří předposlední třináctá příčka. „Mají dobré hráče s řadou úspěchů, nicméně teď se jim nedaří, jak si představují. Uspěli překvapivě na Spartě, ale naposledy vysoko prohráli v regionálním derby s Hradcem Králové. Připravíme se na ně, víme, jak hrají. Věřím, že to zvládneme bez ohledu na náš poslední výsledek,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Zlín prohrál v úterý po divokém zápase s Vítkovicemi 3:7, vyšel bodově naprázdno a prohrál tři z posledních pěti zápasů. „Rozhodla pětiminutovka, kdy jsme po faulu Ondry Veselého inkasovali dva góly. Měli jsme opět velkou šanci a možnost srovnat. To napovídá, že mužstvo nerezignuje za nepříznivého stavu. Má vnitřní sílu, hráči si věří, a jsou schopni zvrátit nepříznivý vývoj utkání podobně jako s duelu Plzní,“ řekl padesátiletý zlínský trenér.

Berani umí v Pardubicích zahrát, neboť v posledních šesti zápasech na východě Čech pravidelně bodovali, přičemž čtyřikrát se radovali z výhry. „Pomalu už těm statistikám i věřím, když se naplňují v náš prospěch. Samozřejmě je nepříjemnost, že Veselý dostal stopku na tři zápasy. S tím nic neuděláme, ale máme jeho absenci, kým nahradit. Věřím, že to nebude mít žádný vliv na mančaft, kluci se semknou a předvedou velmi dobrý výkon jako v předchozích vítězných zápasech,“ uvedl kouč Svoboda.

Z prvoligového Přerova byl povolán útočník Tomáš Fořt, který zahájil letošní sezonu právě v týmu účastníka WSM ligy. „Hraje tam dobře, má velmi dobré reference. Nyní nastala situace, aby hrál a už tady trénuje. Až na jednu řadu pozměníme složení jednotlivých útoků,“ upřesnil Robert Svoboda. Na marodce jsou nadále obránci David Nosek, Dalibor Řezníček a Oldřich Horák, s týmem netrénuje ani slovenský útočník Radoslav Illo, který je zraněný. Zlínští hokejisté absolvují dopoledne taktickou přípravu na utkání, poté rozbruslení na vlastním ledě a po obědě se vydají ve 12:30 hodin do dějiště utkání.

Utkání 15. kola Tipsport extraligy HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín se odehraje v Tipsport areně v pátek 20. října od 18 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 3:8, 7.října 1994 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – Zlín venku 3:2, 2:1. Loňská sezona 2016/2017 – základní část: Zlín venku 3:2, 2:3 po prodloužení – Zlín doma 4:5 po prodloužení, 5:4 po nájezdech. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 6:3 - Zlín venku 2:3 po prodloužení. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 0:2.

Výsledky Pardubic v letošní sezoně 2017/2018: doma Sparta 2:3, Chomutov 1:4, Jihlava 7:5, Brno 4:5, Olomouc 1:2 po prodloužení, Třinec 2:1 – venku Zlín 2:0, Mladá Boleslav 2:4, Vítkovice 2:4, Plzeň 2:10, Liberec 1:4, Sparta 3:1, Litvínov 1:0 po nájezdech, Hradec Králové 0:6.

Kanadské bodování hokejistů HC Dynamo Pardubice po 14. extraligovém kole: 1. David Tomášek 9 (4 + 5), 2. Marek Trončinský 7 (2 + 5), 3. Jacob Cardwell 7 (1 + 6), 4. Sacha Treille 6 (4 + 2), 5. Ty Wishart 6 (2 + 4), 6. Petr Sýkora 5 (3 + 2),  7. Tomáš Rolinek 5 (1 + 4), Jordann Perret 5 (1 + 4), 9. Ján Sýkora 4 (3 + 1), 10 . Martin Kaut 4 (2 + 2), 11 . Tomáš Vondráček 4 (1 + 3), 12. Peter Quenneville 3 (2 + 1), 13. Vladislav Bojko 3 (1 + 2), 14. Jiří Hunkes 2 (0 + 2),  Antonín Dušek 2 (0 + 2), Patrik Poulíček 2 (0 + 2), 17. Jan Starý 1 (1 + 0), Tomáš Mojžíš 1 (1 + 0), Rhett Holland 1 (1 + 0). Celkem  bodovalo 19 hráčů.

Střelci: 4 – D. Tomášek, S. Treille, 3 – P. Sýkora, J. Sýkora, 2 - Trončinský, Wishart, M. Kaut, Quenneville, 1 -  Cardwell, Rolinek, Perret, Vondráček, Bojko, Starý, Mojžíš, Holland.

Statistiky brankářů: Milan Klouček (5 zápasů, 308 odchytaných minut) - průměr 1,95 golů na zápas, procento úspěšnosti 93,67. Ondřej Kacetl (8 zápasů, 397 minut) - průměr 3,81 golů na zápas, procento úspěšnosti 86,41. Martin Růžička (3 zápasy, 145 minut) - průměr 4,97 golů na zápas, procento úspěšnosti 83,78.

Sestava Pardubic v minulém extraligovém kole: Klouček - Wishart, Trončinský, Čáslava, Cardwell, Ščotka, Mojžíš - Perret, Marosz, J. Sýkora - S. Treille, Tomášek, Vondráček - Rolinek, Bojko, Quenneville - Starý, Poulíček, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

HC Dynamo Pardubice - Aukro Berani Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT