neděle 07. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín jede loupit body na led chomutovských Pirátů

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje v neděli 7. ledna kompletním programem 38. kola. Hokejisté Aukro Berani Zlín se představí na ledě týmu Piráti Chomutov, kde se pokusí urvat důležité extraligové body s přímým protivníkem o předkolo play off. Zlínu se proti Severočechům v letošní sezoně daří, oba předcházející zápasy v letošní sezoně s Piráty vyhrál 4:1. Zlínská družina na venkovním ledě umí zahrát, neboť poslední dva zápasy v Třinci a v Mladé Boleslavi skončily výhrou. Berani jedou do Chomutova v kompletním složení, do sestavy se vrací po jednozápasové odmlce útočník Tomáš Fořt. Utkání se hraje od 15:30 hodin.

Veselý a spol. vyhráli dva z posledních tří extraligových zápasů, ale v pátek prohráli doma se Spartou 2:4. "Za stavu 2:2 jsme ještě věřili, že uhrajeme alespoň bod. Bohužel rozhodly naše individuální chyby. Mrzí to, neboť přišlo na zimák hodně lidí a viděli parádní zápas. Kluci makali, nemůžeme jim nic vytknout, Sparta však byla o kousek lepší," hodnotil zápas Martin Hamrlík, asistent trenéra Aukro Berani Zlín.

Extraliga však pokračuje po Novém roce v rychlém tempu a zlínská družina má před sebou důležitý duel v Chomutově. "Prohra se Spartou samozřejmě mrzí, ale musíme se z toho vyspat a hodit porážku za hlavu. Na led Pirátů jedeme s cílem urvat bodový zisk," řekl asistent trenéra Hamrlík.

Chomutovští hokejisté pod vedením trenéra Vladimíra Růžičky se po neúspěšném období začali zvedat. Piráti na začátku sezony extraligu dokonce vedli, ale poté klesali v tabulce stále níže. V současné době jsou na jedenáctém místě  s pouhým čtyřbodovým odstupem od Zlína. Na přelomu roku se zvedli, když zvítězili počtvrté v řadě, ale naposledy prohráli v Třinci 2:4. Berani ovšem na Piráty v letošní sezoně umí, neboť dvakrát vyhráli ve stejném poměru 4:1. "Mají hodně bojovné mužstvo, které nic nevypustí. Hodně chodí před bránu, mají nebezpečné přesilovky, které režíruje Vondrka. Je to komplexní tým, který jde v tabulce nahoru. Chceme však i u nich bodovat," uvedl útočník Zdeněk Okál.

Do sestavy se vrací útočník Tomáš Fořt, který kvůli zdravotním problémům vynechal zápas se Spartou. Veselý a spol. mají v den zápasu časný budíček, neboť kvůli dřívějšímu začátku utkání tentokrát vynechají rozbruslení na vlastním ledě a  před osmou hodinou ranní se vydají na cestu do dějiště utkání.

Utkání 38. kola Tipsport extraligy Piráti Chomutov – Aukro Berani Zlín se odehraje v SD Aréně v neděli 7. ledna od 15:30 hodin, sledujte ho v TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Chomutova v české extralize:
CELKEM: 18 zápasů, 8 – 4 – 2 – 4, celkové skóre 58:38, 34 body
DOMA: 9 zápasů, 5 – 2  – 1 - 1, celkové skóre 34:16, 20 bodů
VENKU: 9 zápasů, 3 – 2 – 1 - 3, celkové skóre 24:22, 14 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 25. února v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra doma: 1:2, 30. září v sezoně 2012/2013, 20. listopadu  v sezoně 2016/2017
Nejvyšší vítězství venku: 5:1, 28. prosince v sezoně 2015/2016
Nejvyšší prohra venku: 3:6, 7. října v sezoně 2016/2017

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016:
Zlín doma 2:1 po nájezdech, 4:1 – venku 1:2 po nájezdech, 5:1. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 3:6, 1:3 – doma 1:2, 4:3 po nájezdech. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 4:1 – doma 4:1.

Výsledky Chomutova v letošní sezoně 2017/2018:
doma Olomouc 4:2, Jihlava 4:3 po prodloužení, Vítkovice 1:2 po prodloužení, Plzeň 1:4, Hradec Králové 2:3, Zlín 1:4, Mladá Boleslav 2:3 po nájezdech, Pardubice 3:2, Brno 3:2 po prodloužení, Liberec 3:4 po prodloužení, Litvínov 1:3, Třinec 3:5, Sparta 4:3 po prodloužení, Olomouc 2:3 po prodloužení, Jihlava 4:2, Vítkovice 1:4, Plzeň 7:6 po prodloužení, Hradec Králové 3:2 po prodloužení – venku Mladá Boleslav 2:1, Pardubice 4:1, Brno 3:2 po nájezdech, Liberec 4:1, Litvínov 3:2, Třinec 3:4 po prodloužení, Sparta 2:3, Olomouc 2:5, Jihlava 3:4 po nájezdech, Vítkovice 2:4, Plzeň 2:3, Hradec Králové 2:3 po prodloužení, Zlín 1:4, Mladá Boleslav 0:5, Pardubice 2:5, Brno 3:2, Liberec 3:2 po prodloužení, Litvínov 3:2 po nájezdech, Třinec 2:4.

Kanadské bodování hokejistů Piráti Chomutov po 37. extraligovém kole: 1. Michal Vondrka 32 (16 + 16), 2. Ivan Huml 23 (9 + 14), 3. Vladimír Růžička ml. 21 (13 + 8), 4. Dávid Skokan 17 (6 + 11), 5. Michal Poletín 14 (8 + 6), 6. Jakub Sklenář 13 (5 + 8), 7. Jaroslav Mrázek 13 (4 + 9), Brett Flemming 13 (4 + 9), 9. Juraj Valach 12 (2 + 10), 10. Marek Tomica 11 (5 + 6), 11. Petr Koblasa 10 (4 + 6), 12. Tomáš Slovák 9 (2 + 7), 13. Roman Chlouba 7 (4 + 3), 14. Jakub Lauko 5 (2 + 3), 15. Mario Grman 5 (1 + 4), 16. Stanislav Dietz 4 (2 + 2), Martin Šťovíček 4 (2 + 2), 18. Jan Havel 4 (1 + 3), 19. Adam Dlouhý 3 (1 + 2),  Vojtěch Tomeček 2 (1 + 2), 21. Ronald Knot 3 (0 + 3), 22. Nicolas Hlava 2 (2 + 0), 23. Jiří Smejkal 2 (1 + 1), 24. Ondřej Dlapa 2 (0 + 2), 25. Jakub Chrpa 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 25 hokejistů.

Pořadí střelců: 16 – Vondrka, 13 – V. Růžička ml., 9 – Huml, 8 – Poletín, 6 – Skokan, 5 – Sklenář, Tomica, 4 – Mrázek, Flemming, Koblasa, Chlouba, 2 – Valach, Slovák, J. Lauko, Dietz, Štovíček, Hlava, 1 – Grman, J. Havel, A. Dlouhý, V. Tomeček, Smejkal.

Statistiky brankářů: Štěpán Lukeš (16 zápasů/793 odchytaných minut) - průměr 2,65 gólů na zápas, procento úspěšnosti 89,86. Ján Laco (26 zápasů/1455 odchytaných minut) – průměr 2,89 gólů na zápas, procento úspěšnosti 88,80. Dominik Pavlát (1 zápas/26 odchytaných minut) - průměr 9,23 gólů na zápas, procento úspěšnosti 77,78.

Sestava Chomutova v minulém extraligovém kole: Š. Lukeš - Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, od 21. min navíc J. Mrázek - Vondrka, Huml, Koblasa - J. Havel, Šťovíček, A. Dlouhý - Chrpa, Smejkal, Poletín - V. Tomeček, Chlouba, Hlava. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný, Martínek.