středa 15. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín jede po pauze na led Hradce Králové

Tipsport extraliga se rozbíhá po reprezentační přestávce zápasy 21. kola. Zlínští hokejisté míří ve středu 15. listopadu do východních Čech k duelu s týmem Mountfield HK Hradec Králové. Jedná se o souboj v pořadí čtvrtého a osmého týmu v tabulce, když oba soupeře dělí osm bodů. Domácí jsou favoritem duelu, nicméně Berani nemíří pod Bílou věž s poraženeckou náladou. „Jedeme na led Hradce s cílem urvat bodový zisk, rozhodně tam nemíříme s obavami a rozklepanými koleny. Venku se nám před pauzou dařilo a chceme na předchozí výhry navázat,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín. Navíc Berani vyhráli ve vzájemných zápasech třikrát v řadě a ztratili jediný bod. Utkání začíná v 18 hodin.

Utkání Hradce Králové se Zlínem bude soubojem dvou výborných gólmanů. Na straně Mountfieldu chytá nejlepší extraligový gólman Patrik Rybár, na zlínské Libor Kašík. Východočeši mají suverénně nejlepší defenzivu v extralize. Ve vzájemných zápasech příliš branek nepadá, o čemž svědčí i výhra Zlína 2:1 po nájezdech v úvodní čtvrtině. „Záleží, jak se to prezentuje. Každopádně Rybár a Kašík jsou klíčovými fïgurami obou týmů. Hradec neměl vydařený vstup do letošní sezony, ale poměrně rychle se zvedl a v tabulce vystoupal na pozice, kde hodlá hrát. Pro nás se jedná o velmi silného protivníka a očekávám hodně kvalitní zápas. Důležité bude, abychom se prosadili v koncovce,“ uvedl Robert Svoboda.

Berani bodovali z posledních patnácti zápasů dvanáctkrát. Poslední zápas před reprezentační přestávkou však prohráli doma s Olomoucí. „Předvedli jsme velmi dobrý výkon, ale výsledek nebyl dobrý. Přesto není důvod zasahovat do složení mužstva, neboť výkonnost se ustálila. Svědčí o tom fakt, že jsme z předchozích patnácti zápasů jen třikrát vyšli bodově naprázdno,“ upřesnil šéf zlínské střídačky.

Na marodce zůstává pouze zkušený obránce David Nosek, který už začal s bruslením, nicméně na návrat do extraligy si ještě chvíli počká. Po zranění již trénuje s týmem slovenský útočník Radoslav Illo. Veselý a spol. absolvují v den utkání dopolední rozbruslení na vlastním ledě a po obědě se vydají na cestu do východních Čech.

Utkání 21. kola Tipsport extraligy Mountfield HK Hradec Králové – Aukro Berani Zlín se odehraje v ČPP Aréně ve středu 15. listopadu od 18 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Hradce Králové v české extralize:
CELKEM: 27 zápasů, 12 – 5 – 0 – 1 - 9, celkové skóre 72:61, 45 bodů
DOMA: 14 zápasů, 9 – 3 – 0 – 1 - 1, celkové skóre 48:23, 32 bodů
VENKU: 13 zápasů, 3 – 2 – 0 – 0 - 8, celkové skóre 24:38, 13 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 1:2 po nájezdech, 22. listopadu 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší vítězství venku: 3:1, 28. února 2017 v sezoně 2016/2017
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1, 4:1 –  Zlín venku 1:2, 1:3. Loňská sezona 2016/2017: Zlín doma 3:2 po prodloužení, 4:1 - venku 1:4, 3:1. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 2:1 po nájezdech.

Výsledky Hradce Králové v letošní sezoně 2017/2018: doma Kometa Brno 2:4,  Plzeň 4:3 po prodloužení, Třinec 3:1, Sparta 2:3, Mladá Boleslav 2:1, Vítkovice 2:0, Pardubice 6:0, Liberec 3:1, Litvínov 4:5 po nájezdech – venku Liberec 0:3, Litvínov 0:3, Olomouc 3:1, Zlín 1:2 po nájezdech, Chomutov 3:2, Jihlava 2:0, Kometa Brno 2:1, Plzeň 0:1, Třinec 3:0, Olomouc 0:1, Sparta 2:1 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů Mountfield HK po 20. extraligovém kole: 1. Petr Koukal 12 (5 + 7), 2.  Jaroslav Bednář 12 (4 + 8), 3. Bedřich Köhler 10 (8 + 2), 4. Rudolf Červený 9 (6 + 3), 5. Blaž Gregorc 9 (2 + 7), 6. Filip Pavlík 9 (0 + 9), 7. Richard Jarůšek 8 (5 + 3), 8. Lukáš Vopelka 7 (4 + 3) , 9. Michal Dragoun 5 (2 + 3), Roman Kukumberg 5 (2 + 3), 11. Lukáš Cingel 5 (0 + 5), 12. Martin Látal 4 (1 + 3), Oskars Cibulskis 4 (1 + 3), 14. Andris Džerinš 3 (1 + 2),  Jiří Šimánek 3 (1 + 2), Martin Pláněk 3 (1 + 2), 17. Mislav Rosandič 2 (0 + 2), René Vydarený 2 (0 + 2), Dominik Graňák 2 (0 + 2), 20. Tomáš Zigo 1 (1 + 0). Celkem bodovalo 20 hráčů.

Střelci: 8 – Köhler, 6 – Červený, 5 – Koukal, Jarůšek, 4 – Bednář, Vopelka, 2 – Gregorc, Dragoun, Kukumberg – 1 – M. Látal, Cibulskis, Džerinš, Šimánek, Pláněk, Zigo.

Statistiky brankářů: Patrik Rybár (13 zápasů/794 odchytaných minut) - průměr 0,98 golů na zápas, procento úspěšnosti 95,83,  Jakub Sedláček (7 zápasů/402 odchytaných minut) - průměr 2,39 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,06 – Jaroslav Pavelka (1 zápas/20 odchytaných minut) - průměr 0,00 golů na zápas, procento úspěšnosti 100,00.

Sestava Hradce Králové v minulém extraligovém kole: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandič, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Jarůšek - Bednář, Džerinš, M. Látal - Cingel, Koukal, Červený - Vopelka, Kukumberg, R. Pavlík. Trenér: V. Sýkora, T. Martinec a P. Hynek.

Mountfield HK Hradec Králové versus Aukro Berani Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT