pátek 19. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín míří na venkovní trip do Pardubic a Liberce

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje v měsíci lednu rychlým tempem. Hokejisté Aukro Berani Zlín se představí nyní dvakrát v řadě na venkovním ledě. Veselý a spol. hrají v pátek 19. ledna v rámci 41. extraligového kola na ledě týmu HC Dynamo Pardubice a v neděli změří síly pod Ještědem s celkem Bílí Tygři Liberec. Svobodova družina hodlá na navázat na velmi dobré výkony z domácích střetnutí. „Není důležité, jestli jsme sedmí nebo desátí, každopádně chceme být v play off. To je náš hlavní cíl. Hra se nám v poslední době daří, kluci se v posledních zápasech opět utvrdili v tom, že nejsou horší hráči než protivníci,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Beranů. Utkání v Pardubicích začíná v 18 hodin.

Zlínští hokejisté vybojovali z domácí šňůry tří těžkých zápasů s celky z popředí tabulky dvě výhry a především šest cenných bodů. „S předvedeným výkonem jsme spokojeni a rovněž bodový zisk je velmi dobrý, neboť jsme hráli se silnými soupeři. S Kometou jsme si bod zasloužili, ale nejsme zklamaní z prohry s mistrem. Fanouškům se náš výkon musel líbit, chyběl tomu jen lepší výsledek,“ uvedl Robert Svoboda.

Berany čeká přímý souboj o sedmou příčku s Pardubicemi. Oba soupeři mají stejný počet bodů a bude se hrát o pomyslných šest bodů. Dynamo bodovalo pětkrát za sebou, z toho čtyřikrát naplno a při této sérii ztratilo pouhé dva body. „Víme, že Pardubice se zvedly. Mají technický tým a spoustu šikovných útočníků,“ řekl zlínský trenér.

Berani bodovali v Pardubicích sedmkrát za sebou, po čtyřech výhrách poslední tři duely na východě Čech prohráli v nastavení. První vzájemný zápas obou soupeřů v letošní sezoně vyhrálo Dynamo nakonec v prodloužení. „Byl to otevřený zápas. Domácí využili v nastaveném čase přesilovku čtyři na tři a rozhodli zápas. Důležité bude vstoupit úspěšně do utkání a ustát předpokládaný domácí tlak,“ podotkl Svoboda.

Zlínští se musí ve víkendových zápasech obejít bez obránce Martina Matějíčka, který je nemocný a bere antibiotika. Ostatní hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku.

K jubilejnímu 1 000. zápasu v extralize nastoupí zkušený obránce Tomáš Žižka. „Určitě je to velký počin. Tomáš je velmi platným hráčem, na kterého se můžeme spolehnout nejen na ledě, ale i v kabině. Má pro nás velkou hodnotu,“ uvedl Robert Svoboda. Žižka není jediný jubilant, útočník Jiří Ondráček sehraje na pardubickém ledě 500. zápas v extralize.

Berani se nevracejí po utkání s Dynamem domů, ale zůstávají v Čechách. „Přenocujeme v pardubickém hotelu Euro. Máme na tento hotel velmi dobré reference. Kluci absolvují před polednem trénink na pardubickém ledě a po obědě se vydáme pod Ještěd, kde strávíme noc před zápasem s Tygry v osvědčeném hotelu v blízkosti liberecké arény,“ upřesnil Martin Kotásek, vedoucí mužstva. Zlínští hokejisté absolvují během pátečního dopoledne taktickou přípravu na utkání, poté rozbruslení na vlastním ledě a po obědě se vydají ve 12:30 hodin do dějiště utkání.

Utkání 41. kola Tipsport extraligy HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín se odehraje v Tipsport areně v pátek 19. ledna od 18 hodin,
sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 3:8, 7.října 1994 v sezoně 1994/1995

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 1:3, 2:1 – Zlín venku 3:2, 2:1. Loňská sezona 2016/2017 – základní část: Zlín venku 3:2, 2:3 po prodloužení – Zlín doma 4:5 po prodloužení, 5:4 po nájezdech. Play out (skupina o 11. – 14. místo): Zlín doma 6:3 - Zlín venku 2:3 po prodloužení. Letošní sezona 2017/2018: Zlín doma 0:2, 5:2 - Zlín venku 3:4 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů HC Dynamo Pardubice po 40. kole: 1. Petr Sýkora 27 (14 + 13), 2. Tomáš Rolinek 27 (9 + 18), 3. Marek Trončinský 26 (4 + 22), 4. David Tomášek 20 (9 + 11), 5. Rostislav Marosz 19 (9 + 10), 6. Sacha Treille 18 (12 + 6), 7. Jacob Cardwell 15 (2 + 13), 8. Ty Wishart 12 (5 + 7), 9. Jordann Perret 10 (3 + 7), 10. Matěj Beran 8 (6 + 2), 11. Ján Sýkora 7 (6 + 1), 12. Patrik Poulíček 7 (1 + 6), 13. Martin Kaut 6 (3 + 3), 14. Tomáš Vondráček 6 (2 + 4), 15. Petr Čáslava 6 (1 + 5), Antonín Dušek 6 (1 + 5), 17. Tomáš Mojžíš 5 (2 + 3), 18. Tomáš Svoboda 4 (1 + 3), Jan Starý 4 (1 + 3), Vladislav Bojko 4 (1 + 3), 21. Peter Quenneville 3 (2 + 1), Rhett Holland 3 (2 + 1), 23. Jiří Hunkes 2 (0 + 2), 24. Jan Ščotka 1 (1 + 0), 25. Marek Voženílek 1 (0 + 1), Josef Hrabal 1 (0 + 1). Celkem bodovalo 26 hokejistů.

Střelci: 14 – P. Sýkora, 12 – S. Treille, 9 – Rolinek, D. Tomášek, Marosz, 6 – M. Beran, J. Sýkora, 5 – Wishart, 4 – Trončinský, 3 – Perret, M. Kaut, 2 – Cardwell, Vondráček, Mojžíš, Quenneville, Holland, 1 – Poulíček, Čáslava, Dušek, T. Svoboda, Starý, Bojko, Ščotka.

Statistika brankářů: Ondřej Kacetl (29 zápasů/1678 odchytaných minut) – průměr 2,50 gólů na zápas, procento úspěšnosti 91,86%. Milan Klouček (10 zápasů/614 odchytaných minut) – průměr 2,25 gólů na zápas, procento úspěšnosti 92,48%. Martin Růžička (3 zápasy/145 odchytaných minut) – průměr 4,97 gólů na zápas, procento úspěšnosti 83,78%.

Sestava HC Dynamo Pardubice v posledním extraligovém kole: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Poulíček, Perret - M. Kaut, Dušek, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

HC Dynamo Pardubice versus Aukro Berani Zlín.