středa 29. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým Aukro Berani Zlín se utká v dohrávce s Chomutovem

Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín změří síly v dohrávce 25. kola Tipsport extraligy s týmem Piráti Chomutov. Veselý a spol. se představí po dvou venkovních výhrách na ledě Sparty a lídra z Plzně opět vlastním fanouškům na domácím ledě ZS Luďka Čajky. Berani prahnou po výhře doma, kde prohráli poslední čtyři zápasy, ve kterých získali jen bod s nováčkem z Jihlavy. Do sestavy se vrací po jednozápasové odmlce útočník Zdeněk Okál, zatímco na marodku přibyl obránce Jakub Ferenc. Oba týmy se utkaly již v první čtvrtině, Zlín vyhrál v Chomutově 4:1. Utkání se hraje ve středu 29. listopadu, začátek v 17:30 hodin.

Zlínu se nedaří na vlastním ledě, dosud vybojoval v domácím prostředí pouze patnáct bodů, což je právě s Chomutovem nejméně ze všech extraligových týmů. Berani vyhráli za tři body naposledy 8. října, kdy porazili Spartu 4:2. „Těžko říci, proč tomu tak je. Pro nás je důležité, že sbíráme body hlavně venku. V posledním domácím zápase s Mladou Boleslaví jsme splnili všechno, co jsme si řekli, soupeře jsme přestříleli 47:27 na počet střel a nakonec jsme prohráli vysoko 1:6. Chybělo nám štěstíčko, teď v Plzni nás protivník jasně přestřílel a přesto jsme vyhráli. Sport je v tomto zkrátka nevyzpytatelný. Každopádně budeme rádi, když tuto statistiku změníme a vyhrajeme za tři body,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín.

Do Baťova města přijede Chomutov, který na začátku sezony vévodil extraligové tabulce, nicméně po nevýrazných výkonech a špatných výsledcích se propadl v tabulce až na dvanácté místo. Piráti mají na svém kontě o bod méně než Zlín.  V neděli se dočkali proti Spartě výhry po předchozích šesti porážkách. Venku Chomutov prohrál sedmkrát za sebou a získal jen tři body. Naposledy uspěl 1. října v Litvínově po výhře 3:2. „Chomutov jsme porazili na jeho ledě po velmi dobrém výkonu. Mají ve svém středu šikovné hráče, ale soustředíme se na vlastní výkon. Extraliga je velmi vyrovnaná, v tabulce jsou minimální rozdíly. S Piráty nás čeká těžký zápas, ale jsme odhodláni ho úspěšně zvládnout,“ uvedl padesátiletý šéf zlínské střídačky.

V sestavě Zlína se neobjeví delší dobu obránce Jakub Ferenc, který se zranil v Plzni. „Je to nepříjemné, Kuba má tříštivou zlomeninu prstu na ruce a bude chybět více než měsíc. Z Přerova se vrací bek Oldřich Horák, zatímco opačným směrem míří útočník Michal Popelka,“ upřesnil kouč Svoboda. Pozitivní informací je návrat Zdeňka Okála, který kvůli zranění vynechal duel v Plzni. „Pomalu už vyhlížíme návrat zkušeného beka Davida Noska. Věřím, že marodku v obraně překleneme a soudružností týmu v čele s výborným gólmanem Liborem Kašíkem to zvládneme,“ uzavřel Robert Svoboda.

Dohrávka 25. kola Tipsport extraligy 2017/2018 Aukro Berani Zlín – Piráti Chomutov se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně ve středu 29. listopadu v 17:30 hodin. Pokladny ZS budou otevřeny od 16 hodin. Vstupenky on-line si můžete zakoupit ZDE. Přijďte povzbudit zlínské Berany v důležitém extraligovém zápase na domácím ledě, případně sledujte duel na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Sponzorem utkání je UNI HOBBY Market Zlín.

Zápasový bulletin Zlínské buly k utkání s Chomutovem najdete ZDE.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Chomutova v české extralize:
CELKEM: 17 zápasů, 7 – 4 – 2 – 4, celkové skóre 54:37, 31 bodů
DOMA: 8 zápasů, 4 – 2  – 1 - 1, celkové skóre 30:15, 17 bodů
VENKU: 9 zápasů, 3 – 2 – 1 - 3, celkové skóre 24:22, 14 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:3, 25. února v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra doma: 1:2, 30. září v sezoně 2012/2013, 20. listopadu  v sezoně 2016/2017
Nejvyšší vítězství venku: 5:1, 28. prosince v sezoně 2015/2016
Nejvyšší prohra venku: 3:6, 7. října v sezoně 2016/2017

Výsledky obou soupeřů v předloňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1 po nájezdech, 4:1 – venku 1:2 po nájezdech, 5:1. Loňská sezona 2016/2017: Zlín venku 3:6, 1:3 – doma 1:2, 4:3 po nájezdech. Letošní sezona 2017/2018: Zlín venku 4:1.

Výsledky Chomutova v letošní sezoně 2017/2018: venku Mladá Boleslav 2:1, Pardubice 4:1, Brno 3:2 po nájezdech, Liberec 4:1, Litvínov 3:2, Třinec 3:4 po prodloužení, Sparta 2:3, Olomouc 2:5, Jihlava 3:4 po nájezdech, Vítkovice 2:4, Plzeň 2:3, Hradec Králové 2:3 po prodloužení – doma Olomouc 4:2, Jihlava 4:3 po prodloužení, Vítkovice 1:2 po prodloužení, Plzeň 1:4, Hradec Králové 2:3, Zlín 1:4, Mladá Boleslav 2:3 po nájezdech, Pardubice 3:2, Brno 3:2 po prodloužení, Liberec 3:4 po prodloužení, Litvínov 1:3, Třinec 3:5, Sparta 4:3 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů Piráti Chomutov po 26. extraligovém kole: 1. Michal Vondrka 25 (12 + 13), 2. V. Růžička ml. 14 (9 + 5), 3. Ivan Huml 14 (6 + 8), 4. Jakub Sklenář 13 (4 + 9), 5. Michal Poletín 11 (6 + 5), 6. Marek Tomica 11 (5 + 6), 7. Jaroslav Mrázek 11 (3 + 8), 8. Dávid Skokan 10 (4 + 6), 9. Juraj Valach 10 (2 + 8), 10. Brett Flemming 7 (3 + 4), 11. Tomáš Slovák 7 (2 + 5), 12. Roman Chlouba 6 (3 + 3) , 13. Jakub Lauko 4 (2 + 2), 14. Mario Grman 4 (1 + 3), 15. Petr Koblasa 3 (0 + 3), 16.  Jan Havel 2 (1 + 1), Vojtěch Tomeček 2 (1 + 1), 18. Ondřej Dlapa 2 (0 + 2). Celkem bodovalo 18 hokejistů.

Pořadí střelců: 12 – Vondrka, 9 – V. Růžička ml., 6 – Huml, Poletín, 5 – Tomica, 4 – Sklenář, Skokan, 3 – J. Mrázek, Flemming, Chlouba, 2 – Valach, Slovák, Lauko, 1 – Grman, J. Havel, V. Tomeček.

Statistiky brankářů: Ján Laco (19 zápasů/1049 odchytaných minut) – průměr 2,75 golů na zápas, procento úspěšnosti 89,57 – Štěpán Lukeš (10 zápasů/485  odchytaných minut) - průměr 2,47 golů na zápas, procento úspěšnosti 90,29.

Sestava Chomutova v minulém extraligovém kole: Š. Lukeš - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - Lauko, V. Růžička ml., Koblasa - Skokan, Sklenář, Poletín - Tomeček, Šťovíček, J. Havel. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný, Martínek.