pondělí 20. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín čeká dohrávka ve Vítkovicích. Ve hře je boj o předkolo play off

Zlínští hokejisté dohrávají v úterý 21. února odložený zápas 42. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Ridera Vítkovice. Utkání se nehrálo v původním termínu koncem ledna kvůli evropskému šampionátu krasobruslařů v ostravské aréně. Duel dvou moravských týmů má důležitou roli pro oba. Zatímco Berani bojují na hraně desítky a potřebují snížit čtyřbodovou ztrátu na desátou Plzeň, Ostravané udělají v případě výhry velký krok směrem k vyřazovacím zápasům v play off. Oba týmy dělí od sebe osm bodů a tři příčky v extraligové tabulce. „Pro nás je každý zápas důležitý prakticky od našeho nástupu s Martinem Hamrlíkem na střídačku. Hrajeme play off prakticky už pár měsíců. I když máme na desítku ztrátu, rozhodně se nevzdáváme. Extraliga je letos velmi vyrovnaná a žádný tým nemá nic jistého,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Hokejisté PSG Zlín se utkali po reprezentační únorové pauze s dvojicí těžkých soupeřů. Na domácím ledě prohráli se Spartou 0:5 a poté podlehli třineckým Ocelářům 1:2 v prodloužení. Zlínské bavy trápí více než herní výkon soužení v koncovce. Jediný vstřelený gól za 120 minut je žalostně málo. „Jedna věc je dávat góly, druhá věc je vytvářet si šance. Hráče jsme pochválili za předvedou hru v obou zápasech. Dostáváme se do šancí, nicméně chybí nám štěstíčko v zakončení. Těžko se dá hráčům něco vyčítat,“ řekl trenér Robert Svoboda a pokračoval: „Pro nás je důležité, že předváděná hra je aktivní, což ocenil i soupeř. Třinecký hráč v televizním rozhovoru řekl, že hrajeme jiný hokej než dříve. Určitě to není jen zdvořilostní kompliment. Bohužel jeden vstřelený gól je málo. Koncovka nás bohužel hodně trápí.“

Beranům nenahrály do karet víkendové zápasy největších protivníků v boji o elitní desítku. Plzeň vyhrála a odskočila na rozdíl čtyř bodů, Mladá Boleslav utekla po další tříbodové výhře již na rozdíl devíti bodů. Ale Veselý a spol. mají jeden zápas k dobru. Před Zlín se dostala po výhře nad Chomutovem zásluhou lepšího skóre i Olomouc. „Samozřejmě sledujeme tabulku a hráčům jsme dnes říkali, že každý zápas je nesmírně důležitý. Vítkovice ještě nemají jistý postup do play off. Pokud je porazíme, bude to pro nás velká vzpruha a dostaneme se do sedla. V letošní sezoně je extraliga velmi vyrovnaná, poslední tým může porazit prvního v tabulce,“ uvedl devětačtyřicetiletý trenér.

Veselý a spol. změří síly s Vítkovicemi, které v letošní sezoně již dvakrát porazili. Berani v úvodním zápase na ostravském ledě prohráli nakonec až v prodloužení 1:2. „Vítkovice hrají moderní hokej pod mladým trenérem Jakubem Petrem. Ten razí nové moderní trendy, dobře bruslí a jejich výkonnost doma je velmi dobrá. Přesto nejsme rozhodně bez šancí. Je to otevřené a těšíme se na utkání,“ řekl Svoboda. Vítkovice prohrály tři z posledních čtyř zápasů a získaly v nich jen tři body. Zlínští ve vzájemných zápasech šestkrát za sebou bodovali, třikrát naplno, jednou vyhráli po nájezdech a dvakrát prohráli v nastavení.

Trenérská dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík zamíchala před utkáním v Třinci se sestavou v útoku. Lotyš Roberts Bukarts zamířil zpátku do elitní řady k Petru Holíkovi. „Po prohře se Spartou jsme potřebovali oživit mužstvo. Hledáme to, co by vedlo k větší aktivitě, přičemž se snažíme udržet herní kostru mužstva,“ vysvětlil trenér Zlína.

Na pondělním tréninku se objevil i juniorský útočník Michal Gago, kterého v minulých dnech skolila chřipka. V Třinci se zranil obránce Dalibor Řezníček a nad jeho startem visí otazník. Zlínští hokejisté mají v den zápasu dopoledne taktickou poradu, poté rozbruslení a po obědě se vydají na cestu do Ostravy.

Dohrávka 42. kola Tipsport extraligy HC Vítkovice Ridera – PSG Zlín se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý 21. února v 17 hodin, sledujte zápas na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 1:9, 13. března 1994 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 3:5, 3:1, venku 2:3 po nájezdech, 3:2. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 2:0, 4:3 po nájezdech – venku 1:2 po prodloužení.

Výsledky HC Vítkovice Ridera v letošní sezoně 2016/2017: doma Sparta 3:2 po nájezdech, Chomutov 2:3, Hradec Králové 3:2, Mladá Boleslav 2:5, Karlovy Vary 3:2 po nájezdech, Pardubice 2:0, Třinec 0:5, Plzeň 4:1, Sparta 3:1, Zlín 2:1 po prodloužení, Litvínov 4:1, Liberec 0:2, Brno 2:1, Olomouc 3:1, Chomutov 4:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 3:2, Karlovy Vary 3:1, Plzeň 2:4, Pardubice 4:1, Hradec Králové 3:6, Třinec 6:3, Brno 3:2 po prodloužení, Litvínov 1:2 – venku Zlín 0:2, Brno 1:0 po nájezdech, Litvínov 0:2, Liberec 1:3, Olomouc 4:2, Chomutov 0:4, Hradec Králové 1:2, Mladá Boleslav 2:3, Karlovy Vary 4:5, Plzeň 5:3, Pardubice 0:3, Třinec 2:3 po prodloužení, Sparta 4:3 po prodloužení, Zlín 3:4 po nájezdech, Brno 2:1 po nájezdech, Litvínov 2:1, Liberec 1:2, Olomouc 0:5, Chomutov 3:5, Sparta 2:0, Hradec Králové 2:0, Mladá Boleslav 0:3, Karlovy Vary 5:3, Plzeň 2:6.

Kanadské bodování hokejistů Vítkovic po 48. extraligovém kole: 1. Ondřej Roman 26 (11 + 15), 2. David Květoň 21 (13 + 8), 3. Radoslav Tybor 20 (10 + 10), 4. Lukáš Kucsera 19 (6 + 13), 5. Rostislav Olesz 18 (8 + 10), 7. Karol Sloboda 15 (0 + 15), 8. Michael Vandas 14 (6 + 8), 9. Petr Kolouch 13 (7 + 6), 10. Lukáš Klok 13 (6 + 7) atd.

Statistiky brankářů: Patrik Bartošák (37 zápasů) – průměr 2.31 golů na zápas, úspěšnost 92.20 %, Daniel Dolejš (16 zápasů) – průměr 2.61 gólů na zápas, úspěšnost 91.69 %.

Sestava Vítkovic v minulém extraligovém kole: Bartošák (47. min Dolejš) - Sloboda, Klok, Hrbas, D. Krenželok, Urbanec, Výtisk, Kovář - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Vandas, Y. Stastny, Olesz - Tomi, Balán, Szturc - P. Zdráhal, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Petr, Trnka.