pondělí 27. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín hraje v Hradci Králové o naději postupu do předkola play off

Předposlední kolo základní části Tipsport extraligy přinese tuhý boj o desítku a účast v předkole play off. Zlínští hokejisté zajíždějí na led týmu Mountfield HK Hradec Králové. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík nemají po prohře v Olomouci postup do vyřazovacích bojů ve svých rukou. Čtyři týmy (Mladá Boleslav, Plzeň, Zlín, Olomouc) zůstávají v tlačenici na dvě postupová místa do předkola play off. Beranům nemusí k postupu stačit ani dvě tříbodové výhry v posledních dvou kolech. „Věříme, že rozhodne až poslední zápas doma s Karlovými Vary. Hráči nic nevzdávají a budeme bojovat až do konce,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín. Zápasy 51. kola mají stanoven jednotný začátek v 17:20 hodin.

Zlínští hokejisté nenavázali v neděli na předešlé dvě výhry a po porážce v Olomouci vypadli z elitní desítky pro play off. Veselý a spol. ztrácí na desátou Plzeň dva body, navíc mají se Západočechy horší bilanci ze vzájemných zápasů. Vyhráno však nemá ani Mladá Boleslav. Ta prohrála poslední dva zápasy, navíc v posledních dvou kolech hraje s nejlepšími dvěma týmy, když doma hostí Třinec a jede do Liberce.

Berani si zkomplikovali situaci prohrou 0:3 na ledě Hanáků, když selhali v koncovce a opět se jim nedařily přesilové hry. „Koncovka se nedá natrénovat, zatímco přesilovka ano. Souvisí s tím dostatečný čas a prostor. Trápí nás to, ale pokud nevstřelíte branku, nemůžete vyhrát. Na druhé straně jsme měli dost gólových příležitostí, abychom branku vstřelili,“ uvedl Robert Svoboda.

Nedělní zápas v Olomouci byl urputnou bitvou na moravském poli. První gól padl až po polovině utkání. „V úvodní třetině jsme ustáli nápor domácích. Poté jsme hru vyrovnali, vytvořili jsme si šance, ale olomoucký gólman byl nepřekonatelnou překážkou. Rovněž Libor Kašík chytal skvěle, dva inkasované góly byly otázkou hráčů. Důležité bylo, kdo dá první gól,“ řekl devětačtyřicetiletý trenér.

Svoboda s Hamrlíkem nastoupí na střídačce proti Hradci Králové již potřetí v letošní sezoně. Oba zápasy pod jejím vedením skončily výsledkem 4:1. „Byly to dva naprosto rozdílné začátky. V Hradci nám utekl začátek a prakticky v polovině první třetiny bylo po zápase. Neměli jsme tehdy vůbec žádný čas na přípravu a změnu herního stylu. Doma jsme si ukázali, že je můžeme porazit. Proč by to nevyšlo i podruhé! Budeme hrát až do konce a uvidíme, jak to dopadne,“ upřesnil Svoboda. Hradec Králové získal v posledních třech zápasech pouze dva body a dotírá na něho pátý Litvínov, který ztrácí pouze bod. Právě Verva bude soupeřem Mountfieldu ve čtvrtfinále. Poslední dvě kola rozhodnou o tom, kdo sérii zahájí na domácím ledě.

Do sestavy Zlína se vrací obránce Dalibor Řezníček, rovněž ostatní hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku. „Dalibor zřejmě nastoupí. Má obrovskou chuť nám pomoci, což svědčí o velkém odhodlání týmu bojovat a porvat se ještě o postup. Nic není ztraceno a šance pořád trvá,“ uzavřel Robert Svoboda. Nebude to však jednoduchá šichta, neboť Hradec Králové ve vzájemných zápasech doma se Zlínem vyhrál třikrát v řadě.

Berani absolvují dopoledne v den zápasu rozbruslení na vlastním ledě a krátce před polednem se vydají na cestu do Hradce Králové. Zápas 51. kola Tipsport extraligy Mountfield HK – PSG Zlín se hraje v úterý 28. února v 17:20 hodin v královehradecké FORTUNA aréně, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Mountfield HK v české extralize:
CELKEM: 25 zápasů, 11 – 4 – 0 – 1 - 9, celkové skóre 67:59, 40 bodů
DOMA: 13 zápasů, 9 – 2 – 0 – 1 - 1, celkové skóre 46:22, 30 bodů
VENKU: 12 zápasů, 2 – 2 – 0 – 0 - 8, celkové skóre 21:37, 10 bodů

Nejvyšší vítězství doma: 6:2, 2. listopadu 1993 a 28. ledna 1994 v sezoně 1993/1994
Nejvyšší prohra doma: 1:2 po nájezdech, 22. listopadu 2013 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší vítězství venku: 2:1, 5. ledna 2014 v sezoně 2013/2014
Nejvyšší prohra venku: 1:9, 1. října 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:1, 4:1 –  Zlín venku 1:2, 1:3. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 3:2 po prodloužení, 4:1 - venku 1:4.

Výsledky hokejistů Mountfield HK v letošní sezoně 2016/2017: doma Mladá Boleslav 4:5 po prodloužení, Karlovy Vary 4:0, Pardubice 8:2, Sparta 2:3, Liberec 3:2 po nájezdech, Třinec 3:2 po nájezdech, Chomutov 3:2, Brno 5:1, Vítkovice 2:1, Litvínov 0:3, Plzeň 1:4, Olomouc 3:2, Zlín 4:1, Mladá Boleslav 3:1, Karlovy Vary 3:0, Pardubice 5:1, Liberec 3:2, Třinec 5:1, Chomutov 9:3, Brno 3:4 po prodloužení, Vítkovice 0:2, Sparta 1:2, Litvínov 3:1, Plzeň 6:3, Olomouc 4:3 po prodloužení – venku Brno 1:3, Vítkovice 2:3, Litvínov 2:3 po nájezdech, Plzeň 3:4 po prodloužení, Zlín 2:3 po prodloužení, Litvínov 2:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 1:3, Plzeň 1:3, Karlovy Vary 2:0, Pardubice 4:3, Sparta 3:2, Liberec 1:2, Třinec 4:3 po prodloužení, Chomutov 4:5 po prodloužení, Brno 3:4, Vítkovice 6:3, Zlín 1:4, Mladá Boleslav 5:3, Olomouc 4:1, Karlovy Vary 2:3, Pardubice 4:1, Sparta 5:2, Liberec 1:2, Třinec 1:4.

Kanadské bodování hokejistů Mountfield HK po 50. extraligovém kole: 1. Jaroslav Bednář 47 (11 + 36), 2. Richard Jarůšek 41 (17 + 24), 3. Jiří Šimánek 30 (8 + 22), 4. Bedřich Köhler 25 (16 + 9), 5. Rudolf Červený 24 (12 + 12), 6. Roman Kukumberg 23 (11 + 12), 7. Rastislav Dej 22 (10 + 12), 8. Andris Dzerinš 21 (14 + 7), 9. Tomáš Knotek 20 (14 + 6), 10. Blaž Gregorc 19 (4 + 15) atd.

Statistiky brankářů: Patrik Rybár (36 zápasů) průměr 2,12 golů na zápas, úspěšnost 92,20 %, Ondřej Kacetl (13 zápasů), průměr 2.57 gólů na zápas, úspěšnost 90,46 %, Jaroslav Pavelka (3 zápasy), průměr 3.55 gólů na zápas, úspěšnost 87,84 %.

Sestava Hradce Králové v minulém extraligovém kole: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, od 21. min navíc Pavlas - Köhler, Džerinš, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek, T. Martinec.