Tým PSG Zlín jede do Ostravy zastavit ofenzivní sílu soupeře. Vítkovice mají po Spartě druhý nejlepší útok

Tipsport extraliga pokračuje v neděli 17. listopadu zápasy 21. kola. Úřadující vicemistři se představí na ledě ostravské ČEZ Areny v souboji s týmem HC Vítkovice Steel. Berany čeká důležitý zápas a bodový zisk upevní pozici ve vyrovnaném středu extraligové tabulky. Oba týmy doposud získaly shodný počet dvaatřiceti bodů. Vlachově družině se na širokém vítkovickém kluzišti příliš nedaří, s výjimkou výhry v šestém čtvrtfinále play off tam v předchozích dvou sezonách během základní části vždy prohrála.
Dnešní soupeř Zlína se blýskl v pátečním kole vysokou výhrou 7:2 v Chomutově, přičemž bodově dostihnul tým PSG. „Vítkovice mají velmi dobré mužstvo. Nám se tam dlouhodobě nedaří, možná nám nesedí hrát na širokém kluzišti. Každý soupeř v extralize je velmi těžký a prakticky každý může porazit každého. Jedeme do Ostravy bodovat a věřím, že nějaký bodík přivezeme,“ uvedl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Zlínští v základní části naposledy vyhráli ve Vítkovicích v lednu 2011, poté následuje série čtyř proher. Navíc v jarních vyřazovacích zápasech přišly dvě prohry a teprve v šestém čtvrtfinálovém střetnutí bylo prokletí prolomeno. Přesto Ostravané nejsou příliš oblíbený soupeř, neboť v letošní sezoně včetně letní přípravy se týmy utkaly třikrát a vždy vyhrál soupeř (v extralize 3:1 ve Zlíně, v přípravě poté 5:2, 3:2).

Letos Severomoravané neměli zrovna nejlepší začátek a postupně se zvedají. Impulzem byl příchodem juniorského gólmana Daniela Dolejše z Havlíčkova Brodu. „Mají velmi produktivní hráče v ofenzivě. Jména jako Huna, Roman nebo Svačina budí respekt včetně velezkušeného kapitána Burgra. Minule dal Huna hattrick, tito útočníci rozhodující zápasy. Musíme se na duel pečlivě připravit,“ pověděl jednapadesátiletý šéf zlínské střídačky. O síle Vítkovic v útoku svědčí, že po Spartě nastříleli útočníci Steelu druhý největší počet branek.

V sestavě Zlína schází útočník Filip Čech, který kvůli žaludečním problémům netrénoval a nad jeho startem visí otazník. „Uvidíme, zda se neobjeví na dopoledním rozbruslení. Ostatní hráči jsou po zdravotní stránce v pořádku,“ pravil Vlach.

Utkání má začátek nezvykle již v 15 hodin. Čajánek a spol, absolvují dopoledne rozbruslení na domácím ledě a po jedenácté hodině se vydají klubovým autobusem na cestu do dějiště utkání. „Odpolední začátek pro nás není komplikací. Režim bude podobný jako bychom hráli doma. Tentokrát odpadne zhruba dvouhodinový odpočinek,“ pověděl trenér Rostislav Vlach.

Zápas 21. kola Tipsport extraligy HC Vítkovice – PSG Zlín se hraje v ostravské ČEZ Areně v neděli 17. listopadu od 15 hodin.


HC Vítkovice Steel - PSG Zlín