neděle 19. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín míří do Třince s cílem vybojovat bodový zisk

Tipsport extraliga pokračuje v rychlém tempu a finišuje do závěru základní části. Hokejisté PSG Zlín zajíždějí v rámci 48. kola na led týmu HC Oceláři Třinec, druhého celku extraligové tabulky. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík ztrácí na postupové desáté místo, které zaručí po 52. kole předkolo play off pouhé dva body. Berani mají od soupeřů v podobě Plzně a Mladé Boleslavi k dobru ještě dohrávku na ledě Vítkovic. Veselý a spol. potřebují po páteční prohře se Spartou bodovat a přivést ztracené body ze Slezska. Do sestavy se vrací slovenský bek Oldrich Kotvan. Utkání začíná na třineckém ledě ve Werk aréně již v 15 hodin.

Zlínští hokejisté prohráli v pátek doma se Spartou, když první polovinu utkání měli více ze hry, ale promarnili řadu vyložených šancí. V koncovce neuspěli David Šťastný a Roberts Bukarts. "Polovinu zápasu jsme předváděli hru, jakou jsme chtěli. Bohužel bez gólu to nejde uspět. Neproměnili jsme vyložené šance a zlomil nás gól do šatny. Sparta je velmi silný tým, zatímco my jsme nebyli schopni konkurovat její síle,“ hodnotil zápas s Pražany trenér Robert Svoboda.

Veselý a spol. z předešlých 11 utkání na vlastním ledě podlehli pouze mistrovskému Liberci. Sparta zastavila sérii šesti domácích výher Zlína v řadě v nejméně vhodný čas pro žlutomodré barvy. Šance Beranů na postup do předkola play off se vzdálily, nicméně nic není ztraceno. Ve hře je stále ještě osmnáct bodů, Zlín má k dobru na rozdíl od svých konkurentů dohrávku ve Vítkovicích.

Zlín čekají klíčová utkání sezony na cizím ledě pro případný postup do vyřazovacích bojů. Devátá Mladá Boleslav odskočila již na rozdíl sedmi bodů, Plzeň na desáté příčce má o dva body více než tým PSG. Berani hrají v neděli na ledě Třince, v úterý zavítají do Ostravy k dohrávce 42. kola s Vítkovicemi. "Musíme dovést body zvenku, pokud chceme být v desítce. Potřebujeme teď body z téměř každého utkání. Venku to bude důležité v tom, aby nám soupeři neodskočili. Věřím, že to zvládneme,“ řekl útočník David Šťastný.

Oceláři z Třince jsou v tabulce na druhém místě, když v dosavadním průběhu extraligy posbírali 88 bodů. Na vedoucí Liberec mají manko osmi bodů, na třetí Hradec Králové náskok čtyř bodů. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose v posledních týdnech podávají kolísavé výkony, když především předvedená hra není zdaleka podle představ. Slezané posílili před přestupním termínem hráčský kádr. Z pražské Sparty přišel útočník Tomáš Netík, z Pardubic výměnou za Rastislava Špirka zavítal do Třince Kanaďan Tyler Redenbach a dále výměnou za Jána Sýkoru další pardubický forvard Tomáš Klimenta.

Ve vzájemných zápasech během letošní sezony má mírně lepší bilanci Zlín, který vybojoval pět bodů z devíti možných. Doma Oceláře dvakrát porazil, nejdříve 4:3 po samostatných nájezdech a poté začátkem ledna se radoval z výhry 4:2. Měření sil na třineckém ledě Beranům vůbec nevyšlo, neboť zde utrpěli debakl po vysoké prohře 1:7.

Do sestavy se vrací po jednozápasové odmlce slovenský obránce Oldrich Kotvan, který bojoval s virózou, zatímco ve stavu nemocných je stále juniorský útočník Michal Gago. V sestavě dochází ke změnám ve složení jednotlivých útoků. Zlínští hokejisté tentokrát neabsolvovali rozbruslení na domácím ledě a krátce před jedenáctou hodinou se vydali na cestu do Slezska.

Zápas 48. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – PSG Zlín se hraje ve Werk Areně v neděli 19. února od 15 hodin, sledujte ho na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 0:7, 7. ledna v sezoně 1998/1999

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016 – základní část: Zlín doma 0:3, 1:2, Zlín venku 2:1, 1:3. Předkolo play off: Zlín – Třinec 3:2 na zápasy – Zlín doma 2:1, 3:4 po nájezdech - venku 3:2 po prodloužení, 3:4 – Zlín doma 3:2 po prodloužení. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 4:3 po nájezdech, 4:2 – venku 1:7.

Výsledky HC Oceláři Třinec v letošní sezoně 2016/2017: doma Pardubice 4:1, Litvínov 2:1, Karlovy Vary 7:0, Chomutov 5:1, Brno 4:3 po prodloužení, Mladá Boleslav 4:3 po nájezdech, Plzeň 3:4, Litvínov 2:3 po prodloužení, Sparta 3:2, Liberec 1:2, Olomouc 4:0. Zlín 7:1, Hradec Králové 3:4 po prodloužení, Vítkovice 3:2 po prodloužení, Pardubice 3:2 po prodloužení, Sparta 2:1, Karlovy Vary 4:2, Chomutov 3:1, Brno 4:1, Mladá Boleslav 0:3, Plzeň 3:2 po prodloužení, Liberec 3:4, Olomouc 3:2 – venku Plzeň 2:1, Sparta 4:3 po nájezdech, Liberec 3:0, Olomouc 2:1, Zlín 3:4 po nájezdech, Hradec Králové 2:3 po nájezdech, Vítkovice 5:0, Pardubice 4:0, Karlovy Vary 3:0, Chomutov 4:5 po nájezdech, Brno 2:3 po nájezdech, Mladá Boleslav 4:5, Plzeň 1:0, Litvínov 4:3 po prodloužení, Liberec 0:3, Olomouc 3:2, Zlín 2:4, Hradec Králové 1:5, Vítkovice 3:6, Pardubice 4:5 po prodloužení, Litvínov 4:1, Sparta 3:12, Karlovy Vary 2:1, Chomutov 1:2 po nájezdech.

Kanadské bodování hokejistů Třince po 47. extraligovém kole: 1. Jakub Petružálek 32 (13 + 19), 2. Zbyněk Irgl 28 (12 + 16), 3. Rostislav Marosz 27 (13 + 14), 4. Vladimír Dravecký 24 (9 + 15), 5. Kamil Kreps 23 (8 + 15), 6. Vladimír Roth 23 (6 + 17), 7. Martin Adamský 22 (11 + 11), 8. Daniel Rákos 20 (10 + 10), 9. Martin Růžička 20 (8 + 12), 10. Cory Kane 16 (9 + 7) atd.

Statistiky brankářů: Šimon Hrubec (37 zápasů) průměr 1.95 golů na zápas, úspěšnost 93.23 %, Peter Hamerlík (11 zápasů) průměr 3.24 gólů na zápas, úspěšnost 88.64 %.

Sestava třineckých Ocelářů v minulém extraligovém kole: Hrubec - Roth, L. Galvas, Hrabal, Jank, M. Doudera, Linhart - Netík, Kreps, Rákos - Irgl, Kane, Adamský - J. Petružálek, Redenbach, Klimenta - Hrňa, Marosz, Dravecký. Trenéři: Kýhos, Mucha.