čtvrtek 02. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín odjel k souboji do Plzně i s obráncem Blaťákem

Dvě kola zbývá odehrát v Tipsport extralize do únorové reprezentační přestávky. Zlínští hokejisté hrají v pátek 3. února důležitý zápas v Plzni, zatímco v neděli přivítají na domácím ledě Dynamo Pardubice. Páteční utkání na západě Čech bude přímou bitvou o deváté místo v tabulce, na které Berani ztrácí pouhý bod. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík odcestovali k utkání již po čtvrtečním tréninku. K dispozici je zkušený obránce Miroslav Blaťák, který vynechal kvůli zranění předchozí dva extraligové zápasy. Utkání se hraje od 17:20 hodin a vysílá ho přímým přenosem sportovní program ČT sport.

Celek HC Škoda Plzeň bodoval v deseti z posledních jedenácti zápasů, přičemž sedmkrát vyhrál. V tabulce se dostal na deváté místo, když nasbíral v dosavadním průběhu extraligy 59 bodů, o jeden více než má Zlín. „Soupeř v poslední době uhrál spoustu bodů. Navíc v domácím prostředí umí zahrát, o čemž svědčí jeho poslední výsledky. Čeká nás těžký zápas, nicméně chceme uspět a v Plzni vyhrát,“ pověděl Robert Svoboda, trenér PSG Zlín.

Úkol to není nesplnitelný, neboť Veselý a spol. v letošní sezoně již na plzeňském ledě vyhráli po výsledku 3:1. Navíc soupeře porazili stejným výsledkem pod vedením současné trenérské dvojice těsně před Vánocemi i v domácím prostředí. „Opět máme před sebou důležitý zápas. Plzeň má velmi dobrého gólmana Machovského, příliš neinkasují, což svědčí o výborně podpoře defenzivy. V útoku září kanonýr Kubalík, celkově těží z týmového pojetí hry,“ upřesnil devětačtyřicetiletý kouč.

Do sestavy Zlína se vrací ostřílený bek Miroslav Blaťák, který neodehrál kvůli zranění poslední dva zápasy. K dispozici bude i další obránce Oldrich Kotvan, jehož potrápila viróza. Na marodce zůstávají nadále Pavel Kubiš a Oldřich Horák.

Zlínští hokejisté vyhráli pět z posledních sedmi zápasů a nasbírali v nich čtrnáct bodů! Berani v Plzni vyhráli dvakrát za sebou, podaří se to i do třetice? Veselý a spol. neponechali nic náhodě a do západočeské metropole odcestovali již s denním předstihem. Trenéři mají k dispozici celkem 21 hráčů, vedle brankářské dvojice Libor Kašík, Tomáš Štůrala dále sedm obránců a dvanáct útočníků. „Nocovat budeme v hotelu Golden Fish u Borského parku. V deset hodin dopoledne máme na programu rozbruslení a poté taktickou přípravu na utkání,“ hlásil před odjezdem ze Zlína Martin Kotásek, vedoucí mužstva.

Zápas 44. kola Tipsport extraligy HC Škoda Plzeň – PSG Zlín se hraje v Home Monitoring Aréně v pátek 3. února v 17:20 hodin, sledujte ho v přímém televizním přenosu na sportovním programu ČT SPORT v rámci pořadu Buly – hokej živě od 17 hodin, dále na TV Tipsport, na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Nejvyšší prohra venku: 2:8, 21. 9. 1993 v sezoně 1993/1994

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 4:2, 6:4, Zlín venku 2:3 po nájezdech, 4:1. Letošní sezona 2016/2017: Zlín doma 1:2, 3:1 – Zlín venku 3:1.

Výsledky HC Škoda Plzeň v letošní sezoně 2016/2017:  doma Třinec 1:2, Brno 3:6, Olomouc 5:6 po prodloužení, Hradec Králové 4:3 po prodloužení, Litvínov 3:4, Sparta 0:5, Liberec 0:5, Hradec Králové 3:1, Chomutov 2:1, Zlín 1:3, Mladá Boleslav 1:0, Vítkovice 3:5, Karlovy Vary 3:1, Pardubice 3:4 po nájezdech, Liberec 5:2, Třinec 0:1, Brno 2:1 po prodloužení, Olomouc 1:2 po nájezdech, Litvínov 4:2, Sparta 2:3 po prodloužení, Chomutov 4:1 - venku Chomutov 4:6, Zlín 2:1, Liberec 1:2, Mladá Boleslav 2:3, Karlovy Vary 2:1 po nájezdech, Pardubice 2:4, Vítkovice 1:4, Třinec 4:3, Brno 5:8, Olomouc 5:2, Hradec Králové 4:1, Litvínov 0:2, Sparta 1:2, Chomutov 1:2 po prodloužení, Zlín 1:3, Mladá Boleslav 4:2, Vítkovice 4:2, Karlovy Vary 3:0, Pardubice 3:2, Liberec 1:3, Třinec 2:3 po prodloužení, Brno 3:2 po prodloužení.

Kanadské bodování hokejistů Plzně po 43. extraligovém kole: 1. Dominik Kubalík 38 (26 + 12), 2. Tomáš Svoboda 24 (13 + 11), 3. Jaroslav Kracík 21 (4 + 17), 4. Ondřej Kratěna 20 (9 + 11), 5. Miroslav Indrák 17 (9 + 8), 6. Jakub Lev 15 (10 + 5), 7. Petr Kadlec 15 (1 + 14), 8. Lukáš Pulpán 13 (6 + 7), 9. David Stach 10 (2 + 8), 10. Tomáš Vondráček 8 (5 + 3) atd.

Statistiky brankářů: Matěj Machovský (37 zápasů) - průměr 2.25 golů na zápas, úspěšnost 92.53 %, Lukáš Sochůnek (3 zápasy) – průměr 1.21 gólů na zápas, úspěšnost 94.83 %, Patrik Polívka (2 zápasy) - průměr 3.20 golů na zápas, úspěšnost 89.47 %, Alexandr Hylák (5 zápasů) – průměr 5.36 gólů na zápas, úspěšnost 80.77 %.

Sestava Plzně v minulém extraligovém kole: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Kadlec, D. Sklenička, Frühauf, Moravčík, Němeček - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Stach, Lev - Hrnka, Preisinger, T. Svoboda - Vondráček, Koreis, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.