neděle 01. února 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín se utká na závěr týdne pravdy v přímém souboji o osmé místo s Vítkovicemi

Hokejisté PSG Zlín ukončí týden pravdy v podobě tří zápasů v řadě s přímými protivníky v boji o předkolo play off domácím duelem s Vítkovicemi v rámci 44. kola Tipsport extraligy. Vlachova družina se veze na vítězné vlně, neboť z posledních tří zápasů získala tři výhry a maximální počet devíti bodů. Berani se pevně usídlili v první desítce a v neděli 1. února si to rozdají v přímém souboji o osmé místo. „Vítkovice jsou velmi těžký soupeř. Nečeká nás snadná práce, ale chceme prodloužit vítěznou sérii. Situace v extraligové tabulce je stále hodně vyrovnaná a každý vybojovaný bod má dvojnásobnou cenu,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Zápas s Vítkovicemi se hraje od 15:30 hodin.

Zlínští hokejisté přivezli v pátek tři cenné body zpod Ještědu po fotbalové výhře 1:0 nad Libercem zásluhou gólu Petra Holíka v přesilové hře. „Bylo to vyrovnané utkání. Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí a škoda, že nám tam nepadl nějaký gól. Po vedoucí brance jsme měli štěstí, neinkasovali jsme a nakonec nejtěsnější náskok i uhájili,“ pověděl dvaapadesátiletý kouč Zlína.

Hodně emocí vzbudila situace v 53. minutě zápasu. Exzlínský Balaštík dotíral na Kašíka a zlínský gólman počastoval bývalého spoluhráče údery vyrážečkou a vyfasoval trest do konce zápasu. „Libor byl atakovaný v brankovišti. Každopádně se nesmí nechat strhnout k podobné reakci. Jeho místo zaujal Štůrala, neměl snadnou roli, šel nerozchytaný na posledních sedm minut na led, ale zvládl to skvěle,“ uvedl Vlach.

Čajánek a spol. mají před sebou další důležitý duel. Vítkovice se po výměně trenérů výsledkové i herně zvedly. Zlín čeká před devítidenní reprezentační přestávkou přímý souboj o osmé místo. „Bude to hodně těžký soupeř. Vítkovice jsou rozjeté, mají formu a nebude jednoduché nad nimi vyhrát. Chceme navázat na předchozí výhry a prodloužit vítěznou sérii na čtyři zápasy v řadě,“ přál si Rostislav Vlach.

V sestavě Zlína schází brankář Libor Kašík, který v Liberci vyfasoval trest ve hře a minimálně jeden zápas nesmí hrát. „Konečný verdikt výše jeho trestu poznáme podle disciplinárky až v den zápasu. Uvidíme, zda nám bude Libor chybět i po reprezentační pauze,“ řekl Vlach. Do brány se postaví Tomáš Štůrala, jako dvojka bude po delším čase připraven Luboš Horčička, který po uzdravení úspěšně chytá v prvoligové Třebíči. Na marodce je obránce Oldrich Kotvan s virózou a po utkání v Liberci visí otazník nad startem zkušeného beka Jiřího Marušáka, kterého trápí blíže nespecifikované zranění.

Utkání 44. kola Tipsport extraligy PSG Zlín - HC Vítkovice Steel se hraje v neděli 1. února od 15:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně, pokladny ZS budou otevřeny od 14 hodin. Přijďte svými hlasivkami povzbudit zlínské Berany v boji o důležité extraligové body!

Nejlepší hráči Vítkovic v letošní sezoně:
Nejproduktivnější hráč: Vladimír Svačina, 37 bodů (16 + 21)
Nejlepší střelec: Vladimír Svačina, 16 gólů
Nejlepší nahrávač: Ondřej Roman, 23 asistencí
Nejlepší bilance +/- bodů: Ondřej Roman, + 8 bodů
Nejvíce času stráveného na ledě (průměr): Lukáš Zíb, 19:05 minut
Nejvíce trestných minut: Ondřej Roman, 42 trestných minut
Nejlepší brankář týmu: Daniel Dolejš 91,71 procento úspěšnosti, 2,39 průměr gólu na zápas

Sestava Vítkovic v minulém extraligovém zápase: Dolejš - Kovář, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor - J. Káňa I, M. Hlinka, Olesz - Huna, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři: Svozil, Petr.