úterý 11. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Tým PSG Zlín veze z dohrávky v Pardubicích tři body a posunul se do desítky

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 3:2 a posunuli se do elitní desítky v tabulce. Berani bez zraněného kapitána Veselého se ujali vedení v první třetině, ale Východočeši srovnali stav v závěru druhé dvacetiminutovky. Zlínští rozhodli o cenné výhře v závěrečném dějství, druhý gól dali 39 vteřin po začátku třetí třetiny a další přidali ve 48. minutě. Dynamo mělo v utkání převahu a v závěru sáhlo k power-play, ale dokázalo pouze snížit na rozdíl kontaktního gólu. O převaze Pardubic svědčí počet střel 42:16 v jejich prospěch. Skvělý výkon podal brankář Libor Kašík, který měl 40 úspěšných zákroků. Branky zaznamenali Jiří Goiš, Roberts Bukarts a Pavel Kubiš. Vzhledem k marodce nastoupili ve zlínské sestavě hosté z první ligy: Jan Maruna, Antonín Pechanec z Havířova a přerovský Jiří Goiš, který zaznamenal první extraligový gól. Beranům se v Pardubicích daří, vyhráli zde již počtvrté v řadě. Tým PSG Zlín hraje v pátek 14. října doma s Hradcem Králové, začátek v 17:30 hodin.